Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak si udělat z pravidelného úklidu rutinu

Jaro přímo vybízí k tomu, abychom doma učinili takzvaný jarní úklid. Často jej děláme ještě před Velikonoci, abychom svůj byt či dům naladili na jarní vlnu. Pro většinu z nás bývá větší úklid doslova noční můrou. Někteří si dokonce raději najímají profesionální úklidové firmy, které vše vyřeší za ně. Ovšem také za to řádně zaplatí. Pokud si v úklidu uděláte systém a najdete určitou rutinu, vše vám půjde lépe od ruky. Vaše domácnost nemusí být uklizena do posledního smítka. Není třeba se zbytečně stresovat. Dáme vám pár rad a tipů, jak na to. A hlavně nezapomeňte zapojit celou rodinu.

Udělejte vše najednou

Možná si říkáte, že jarní úklid je lepší si „dávkovat“ postupně, podle času. Opak je však pravdou. Mnohem efektivnější je vyhradit si na tuto činnost celý víkend a udělat to najednou. Večer po práci se vám do toho nebude chtít, navíc tam, kde v pondělí začnete, můžete v pátek pokračovat a výsledek nakonec bude dost rozpačitý. Je třeba najít si určitý systém, který bude pro vás nejsnazší. Ideální je začít ložnicí, poté se zaměřit na obývák, kuchyni, dětský pokoj a skončit koupelnou a toaletou.

Jarní úklid by měl zahrnout také okna. Mytí oken na jaře je ideální, obzvlášť při hezkém počasí se okna myjí mnohem lépe než za deště nebo mrazu. Nezapomínejte umýt také žaluzie, pokud je máte, a vyprat záclony a závěsy. Je načase také nechat vyvětrat ložní prádlo, které krásně „nasaje“ čerstvý jarní vzduch. Pokud máte zahradu, dejte je tam, případně využijte balkón nebo je jednoduše přehoďte přes okenní rám. Rovnou převlékněte všechny lůžkoviny, včetně ochranných krytů na matrace. Vpusťte do interiéru jarní vzduch.

 

Vyhoďte staré věci a udělejte si doma pořádek

Jarní úklid nemusí být tak pečlivý, vždyť nedávno jste dělali ten vánoční. Zkuste se spíše zaměřit na staré potraviny a oblečení, které již nenosíte. Prohlédněte mouku a další potraviny, zda se v nich nemnoží moli. Udělejte si pořádek v sušenkách a vše, co je prošlé, vyhoďte. Vyndejte vše z lednice a tu dokonale umyjte. Opět zde jistě narazíte na některé již prošlé potraviny. Dále se přesuňte do šatních skříní ‒ i zde je načase udělat pořádek. Jistě se už nemůžete dočkat, až si pořídíte nové jarní oblečení. Udělejte si však místo a zbavte se toho, co už nenosíte. Buď to rozdejte, nebo to můžete dát na charitu.

 

Uložte vše, co připomíná zimu

Jarní úklid by měl být spojený s jarní výzdobou. Vše, co připomíná zimu a Vánoce, je načase uklidit do krabic a skříní a naopak je čas si udělat velikonoční a jarní výzdobu. Rovnou toho využijte a všechny drobné „lapače“ prachu buď schovejte, nebo pořádně omyjte. A nakonec nezapomeňte utřít prach (i ve vyšších policích) a nakonec pořádně vyluxovat. Pokud nemáte koberce, stačí vytřít a použít dlouhý tyčový vysavač. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen