Jak si v interiéru nejlépe vychutnat Vánoce

  • 2015-12-16
  • 0
  • Pavel Cahlík
Jak si v interiéru nejlépe vychutnat Vánoce

V posledních letech jsou v naší kotlině Vánoce spíše na blátě, než na sněhu. Mnohdy si musíme k vánoční atmosféře trochu dopomoci. Jak na to, aby váš domov odrážel kouzlo Vánoc a zároveň nepůsobil kýčovitě?

Zcela zásadní roli hraje pohoda a základní pravidlo: Nic se nemá přehánět. Pokud se ho budete držet, neuděláte chybu a celé svátky si užijete jako nikdy předtím. Osobně jsem znal jen shon, úklid a stres. Jednou jsme se toho všeho vzdali a Vánoce byly krásné i bez umytých oken.

 

Vánoční dekorace 

Vánoční dekorace jsou nejsnazším způsobem, jak v interiéru navodit adventní náladu. A naprostým základem je adventní věnec. Pokud se vám nechce investovat několik set do jeho pořízení, posbírejte v lese několik větví, v železářství kupte půl metru drátu a při sklence vína se můžete pokusit větve vytvarovat do tvaru podobného kruhu. Když se to nepovede, nevadí! Můžete tvrdit, že je to originál. 
 
Stejně tak můžete nasbírané větve dát do vázy a decentně ozdobit sušeným ovocem, ořechy nebo ozdobami, které budou laděny maximálně tón v tónu. A to je asi nejdůležitější pravidlo pro vánoční dekorace. Vybírejte barvy, které k sobě ladí! Nejlépe se držte jednobarevných kombinací – tzv. tón v tónu. Kombinovat můžete i stejnou lesklou a matnou barvu. Docílíte tak luxusního nádechu. A stromeček se vám bude vždy zdobit snáze s jednobarevnými dekoracemi. Nebudete totiž muset přemýšlet nad kompozicí. 
 

Malý trik  

Vůně jsou během Vánoc důležitější než kdy jindy. Mnohdy se na ně ale zapomíná. Malým trikem si i týdny před přípravou vánočního cukroví můžete navodit hřejivý pocit, který znáte z dětství. Stačí na plech s pečícím papírem přidat pár kapek vanilkového extraktu a vsunout do trouby, jako při opravdovém pečení. Do pár sekund budete mít v celém bytě tu pravou vánoční atmosféru. A bez námahy.
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
458
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter