Jak správně čistit sedací soupravy s ohledem na materiál?

  • 2018-04-28
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak správně čistit sedací soupravy s ohledem na materiál?

Máte sedací soupravu, které byste rádi přidali ještě nějaký ten rok navíc? Chcete se o ní starat tak, abyste jí prodloužili životnost a zároveň jí zbavili špíny, prachu a nečistot? Pojďte se podívat, jak čistit sedací soupravy podle druhu materiálu.

Tak, jako každý nábytek, tak i sedací souprava časem dospěje k tomu, že bude potřebovat vyčistit. Není divu, protože se jedná o elegantní nábytek, který se využívá denně a tím se nejen opotřebovává, ale také snadno znečistí.

Stačí vylít kávu, čaj, nechat řádit děti nebo upustit kousek dortu či jiné dobroty přímo na potah sedačky. A fleky jsou na světě!

Moderní sedací soupravy vydrží hodně, ale jsou také vyrobené z různých druhů materiálů, ke kterým je potřebné přistupovat šetrně a brát na materiály ohled i při samotném čištění. Takže dřív, než se pustíte do čištění vaší sedací soupravy, tak se pojďte podívat, jak to udělat šetrně.

U sedacích souprav se můžete setkat s materiály přírodními, syntetickými a kombinovanými. A s konkrétními druhy materiálů jako mikroplyš, imitace kůže, kůže, koženka, ekokůže, žinylka, hladké tkaniny nebo bavlna.

Asi nejlepším řešením je pozvat si na čištění potahu profesionální firmu, která čištění přizpůsobí bez problémů konkrétnímu materiálu, ale při dodržování všech pokynů to můžete zvládnout i ručně a ušetřit. V první řadě je potřebné si pozorně prostudovat pokyny výrobce.

K čištění je vhodné použít přípravky, které jsou přímo určené na konkrétní materiál potahu. Dřív, než přijde přípravek do styku s vaší sedací soupravou, tak jej vyzkoušejte na nějakém skrytém místě, abyste zjistili, jestli nedojde k poškození materiálu.

K čištění nepoužívejte sílu formou drhnutí, tvrdé kartáče a podobně. Připravte si vysavač, hubky, vlhčené ubrousky, hadříky z mikrovláken nebo čisté savé textilie.

Sedací soupravu je důležité nejdřív pořádně vyluxovat bez ohledu na materiál. V případě, že jde o sedačku s textilním potahem, tak můžete použít mokré čištění, ale všeho s mírou, aby vám sedací souprava neschla týden. Udělejte si roztok z teplé vody a přípravku, který je určený přímo na tento potah nebo smíchejte vodu a prací prášek či mýdlo. K nanášení použijte spíš hubku a následně sušte savou textilií.

Nejšetrnějším způsobem je suché čištění formou speciální pěny. Na trhu najdete druhy určené přímo na čalouněný nábytek.

Kožené sedací soupravy vyžadují šetrné zacházení, a proto je nejlepší na čištění použít speciální prostředky určené přímo na kůži. K čištění používejte jemný bílý hadr, barevný může pustit barvu. Jako roztok můžete použít také teplou vodu s trochou mýdla, nejlepší je s obsahem lanolinu. Po vyčištění použijte speciální impregnaci, která sedačku oživí.

A v každém případě jsou pro náhlé znečištění nejlepší vlhčené ubrousky, a nejen speciální na nábytek, ale i klasické dětské ubrousky.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
680
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter