Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak správně čistit sedací soupravy s ohledem na materiál?

Máte sedací soupravu, které byste rádi přidali ještě nějaký ten rok navíc? Chcete se o ní starat tak, abyste jí prodloužili životnost a zároveň jí zbavili špíny, prachu a nečistot? Pojďte se podívat, jak čistit sedací soupravy podle druhu materiálu.

Tak, jako každý nábytek, tak i sedací souprava časem dospěje k tomu, že bude potřebovat vyčistit. Není divu, protože se jedná o elegantní nábytek, který se využívá denně a tím se nejen opotřebovává, ale také snadno znečistí.

Stačí vylít kávu, čaj, nechat řádit děti nebo upustit kousek dortu či jiné dobroty přímo na potah sedačky. A fleky jsou na světě!

Moderní sedací soupravy vydrží hodně, ale jsou také vyrobené z různých druhů materiálů, ke kterým je potřebné přistupovat šetrně a brát na materiály ohled i při samotném čištění. Takže dřív, než se pustíte do čištění vaší sedací soupravy, tak se pojďte podívat, jak to udělat šetrně.

U sedacích souprav se můžete setkat s materiály přírodními, syntetickými a kombinovanými. A s konkrétními druhy materiálů jako mikroplyš, imitace kůže, kůže, koženka, ekokůže, žinylka, hladké tkaniny nebo bavlna.

Asi nejlepším řešením je pozvat si na čištění potahu profesionální firmu, která čištění přizpůsobí bez problémů konkrétnímu materiálu, ale při dodržování všech pokynů to můžete zvládnout i ručně a ušetřit. V první řadě je potřebné si pozorně prostudovat pokyny výrobce.

K čištění je vhodné použít přípravky, které jsou přímo určené na konkrétní materiál potahu. Dřív, než přijde přípravek do styku s vaší sedací soupravou, tak jej vyzkoušejte na nějakém skrytém místě, abyste zjistili, jestli nedojde k poškození materiálu.

K čištění nepoužívejte sílu formou drhnutí, tvrdé kartáče a podobně. Připravte si vysavač, hubky, vlhčené ubrousky, hadříky z mikrovláken nebo čisté savé textilie.

Sedací soupravu je důležité nejdřív pořádně vyluxovat bez ohledu na materiál. V případě, že jde o sedačku s textilním potahem, tak můžete použít mokré čištění, ale všeho s mírou, aby vám sedací souprava neschla týden. Udělejte si roztok z teplé vody a přípravku, který je určený přímo na tento potah nebo smíchejte vodu a prací prášek či mýdlo. K nanášení použijte spíš hubku a následně sušte savou textilií.

Nejšetrnějším způsobem je suché čištění formou speciální pěny. Na trhu najdete druhy určené přímo na čalouněný nábytek.

Kožené sedací soupravy vyžadují šetrné zacházení, a proto je nejlepší na čištění použít speciální prostředky určené přímo na kůži. K čištění používejte jemný bílý hadr, barevný může pustit barvu. Jako roztok můžete použít také teplou vodu s trochou mýdla, nejlepší je s obsahem lanolinu. Po vyčištění použijte speciální impregnaci, která sedačku oživí.

A v každém případě jsou pro náhlé znečištění nejlepší vlhčené ubrousky, a nejen speciální na nábytek, ale i klasické dětské ubrousky.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen