Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak správně uložit nábytek k zimnímu spánku

V létě jste jej využívali pro chvíle odpočinku i zábavy. Dělal vám společníka během vtipných situací i při intimních chvílích. Nyní je řada na vás, abyste se o něj postarali. Nejedná se o lidskou bytost. Řeč je o zahradním nábytku, jelikož si zaslouží kvalitní péči, aby vám mohl dělat radost i v příštích letech.

Dokonalá očista

Základním pravidlem je očistit nábytek na jaře před používáním a pak po sezóně před uschováním na zimu. Máte zahradní nábytek s označením bezúdržbový? Gratulujeme. I ten musíte očistit. Tento přívlastek totiž neznamená, že o takový nábytek není potřeba pečovat vůbec. Pokud máte nábytek z hliníku nebo kovu, omyjte jej vodou a nechte volně oschnout. Podobně jednoduchý na údržbu je i nábytek vyplétaný syntetickými výplety nebo plastový. Budete potřebovat jenom teplou vodu, houbičku, čisticí přípravek (nejlépe jar) a své ruce.
 
 

Teakové dřevo

Nábytek z tohoto materiálu časem mění svůj vzhled: na povrchu dřeva vznikají malé vroubky a získává stříbrošedou patinu. Pro očistu tohoto typu dřeva po sezóně budete potřebovat teplou vodu, mýdlo a jemný kartáč. Chcete naopak zachovat původní vzhled teakového nábytku? Pak se očista provádí formou jemného broušení pro navrácení hladkého povrchu. Dřevo se navíc napustí teakovým olejem pro udržení hnědé barvy. Olej totiž zlepšuje pružnost a odolnost.
 
 

Nábytek je jak ze škatulky, kam jej ale uschovat?

V létě má zahradní nábytek své výsostné místo na vašem pozemku, na zimu tam ale zůstat nemůže. Všechny typy zahradního nábytku je vhodné ukrýt na suché místo. Výjimkou je jen kovový nábytek s antikorozní úpravou, která chrání nábytek před povětrnostními vlivy.
 
 

Málo místa nevadí

Nepropadejte panice, ani pokud potřebujete uspořit místo. Místo velkých kusů nábytku volte praktičnost. Na pomoc tu jsou stohovatelné nebo sklápěcí židle či křesla. Při skladování zaberou málo místa. Podušky ze židlí a křesel uložte na suché místo, třeba do truhly či skříňky. Máte u svého domu zimní zahradu? Pak jste za vodou. Zahradní nábytek můžete užívat po celý rok. Stačí jej jen na zimu uschovat do zimní zahrady. Nábytek není těžký, takže přesun bude jednoduchý.
 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen