Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak udržet dům čistý a svěží, když v něm žije pes?

Každý, kdo má nebo alespoň měl někdy psa, jistě potvrdí, že život se psem je úžasný a nikdy se s ním člověk nenudí. Na druhou stranu, jestliže je pes s vámi v domě či bytě, přináší to s sebou jistá úskalí. Jedním z nich je hygiena a psí odér v bytě. Lidé, kteří se psem žijí, typický zápach nevnímají, ale pro některé návštěvy může být odpuzující.

Někteří chovatelé se hájí tím, že buď může mít člověk útulný byt nebo psa a oni si radši vybrali život po boku chlupáče. S trochou snahy však jde obojí poměrně dobře skloubit a vy se nemusíte vzdávat ani spokojeného psa ani čistého bytu. Jen je potřeba dodržovat některá základní pravidla.

 

Úklid bytu se psem vyžaduje více energie

Samozřejmě nic není zadarmo a v první řadě je potřeba mít na vědomí, že úklid domova, jehož členem je pes, bude vyžadovat více úsilí. Připravte se na to, že s vysavačem v jedné ruce a mopem v druhé strávíte o něco více času, než kdyby byla vaše domácnost bez psa. Velkou část energie však můžete ušetřit, pokud se vybavíte těmi správnými pomocníky. Technikou i kvalitními úklidovými prostředky. A v neposlední řadě vlastní disciplínou.

Za zváženou stojí také pořízení parního čističe popřípadě parního mopu. S těmito prostředky se zbavíte špíny i zápachu, ale kvalitní výrobky umí díky působení horké páry zlikvidovat také roztoče, o které v domácnosti se psem není nouze.

S úklidovými prostředky to však příliš nepřehánějte a nesnažte se ze svého bytu udělat chemickou laboratoř. Váš pes má velmi citlivý čich, tak abyste mu samou péčí neuškodili. Raději se poohlédněte po osvědčených prostředcích, které jsou méně agresivní než mnohé chemické prostředky. Jedním příkladem za všechny může být jedlá soda, o jejímž použití si ještě povíme.

Zbavte se koberců

Úklid „psí“ domácnosti je nutné vzít to pěkně od podlahy. Máte-li doma psa, zvažte, jestli je nezbytně nutné mít doma také koberce. V těch se totiž drží nejen špína a psí chlupy, ale také zápach. Koberce jsou sice velmi estetické a příjemné pro bosou nohu. Ovšem v domácnostech se psem jsou místem, kde se drží zápach, špína i bakterie.

Je-li to jen trochu možné, velké koberce nahraďte raději několika menšími kusovými koberci, které můžete snadno a často prát. Pokud se nechcete velkých koberců vzdát, pořiďte si kvalitní vysavač, v ideálním případě takový, který zvládne i mokré vysávání.

Jedlá soda odstraní zápach

Na pomoc si vezměte nejen techniku, ale také již zmíněnou obyčejnou jedlou sodu. Tou jednou za týden dobře posypte koberec, nechte zhruba půl hodiny působit a pak koberec pečlivě vysajte. Jedlá soda pohlcuje pachy a vy díky ní udržíte koberec svěží.

Mimochodem jedlou sodu můžete nasypat i do otevřených misek nebo do látkových pytlíčků a rozmístit po domě. I toto pomůže k odstranění typického zvířecího odéru linoucího se bytem.

Špína i pachy se stejně jako v kobercích drží také na čalouněném nábytku. První prevencí by měl být kvalitní potah, který opět můžete minimálně jednou za týden vyprat. Mezitím vysajte všechny škvíry v gauči nebo křesle a opět si můžete vzít na pomoc osvědčenou jedlou sodu, nábytek posypat a po chvíli vysát. Stojí za to volit ten správný nábytek. Pokud právě vybíráte sedací soupravu, určitě se rozhodněte raději pro koženou sedačku než polstrovanou, na které se budou chlupy nadměrně zachycovat. To stejné platí pro jídelní židle.

Pravidelně vysávejte nejen čalouněný nábytek a koberce, ale také hladké podlahy. Luxování je mnohem účinější než zametání smetákem, při němž chlupy a prach jen rozvíříte po bytě. Vyluxované podlahy ihned přetřete mopem.

Psa pravidelně koupejte a češte

Pokud chcete udržet svůj byt svěží, musíte se pravidelně věnovat i údržbě svého psího miláčka. Pravidelné kartáčování vám usnadní spoustu práce při úklidu línajících chlupů a omezí jejich volné poletování po bytě. Je-li to jen trochu možné kartáčujte svého psa venku. Samozřejmostí by mělo být i pravidelné koupání. A ze všeho nejdříve byste měli naučit, že domů nemůže, dokud mu neotřete tlapky. Zabláceného psa, po procházce v podzimní plískanici si dovnitř jen tak jistě nepustíte a důležité je psovi tlapky utírat, i když je venku sucho. I když vypadají na první pohled čistě, i v teplých dnech pejsek domů přinese na tlapkách spousty nečistot a vy koneckonců doma také nechodíte v botech. Většina psů si na utírání tlapek velmi rychle zvykne a vám tahle minuta práce navíc ušetří daleko více času při úklidu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen