Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak uklidit dům nebo byt rychle a efektivně

Úklid nepatří mezi oblíbené činnosti, které bychom dělali rádi. Na druhou stranu je potřeba domov uklízet pravidelně, abychom se v něm cítili příjemně. Máte pocit, že ať uklízíte, jak uklízíte, vždycky na něco zapomenete a druhý den můžete začít nanovo? Poradíme vám, jakých chyb se vyvarovat a na co si dát pozor. Úklid domu či bytu může být rychlý a efektivní, když víte, jak na to!

 

Zaměřeno na mycí prostředky a pomůcky

Důležitou součást úklidu tvoří mycí prostředky a pomůcky. Patří sem gumové rukavice, které pohltí pot z rukou a současně chrání pokožku, houbičky, utěrky, hadříky, drátěnky, prachovky a jiné. Využívejte více moderních technologií, hadr na podlahu snadno zastoupí mop s teleskopickou tyčí. Na okna lze pořídit také speciální čističe, které nám usnadní a především ulehčí práci.

Na trhu je nepřeberné množství značek, které nabízejí mycí prostředky. Podle průzkumů si lidé nejvíce oblíbili značky, jakými jsou Bref, Savo, Pur a Cilit. Jsou to nenahraditelní pomocníci pro celou domácnost.

 

Zvolte správnou strategii

Abyste mohli domácnost uklidit co nejefektivněji, je důležité si vše dobře naplánovat. Velkou chybou je začít uklízet tam, kde trávíme nejvíce času a kde je logicky největší nepořádek. Zkuste to naopak: začněte s úklidem tam, kde je relativně čisto (ložnice). Úklid vám zde zabere krátkou dobu a navíc vydrží déle. Nesmíte se unavit hned na začátku.

Poté se zaměřte na místnosti, které jsou více frekventované (obývací pokoj, kuchyně a dětský pokoj). Na konec si nechte koupelnu a toaletu. Proč zvolit takové uspořádání? Je to snadné, v koupelně se udržuje čistota poměrně složitě, navíc zde budete pravděpodobně ždímat hadry a měnit vodu do kyblíku. Je tedy vhodné nechat si ji až nakonec.

 

A jdeme na to

Máte vše připravené a můžete jít na to. Kde začít? Od toho nejzazšího místa v místnosti, kam se špatně dostává. Zbavte se hned na začátku všech „lapačů prachu“. Poličky se vám budou špatně utírat, když na nich budou stát svíčky, fotky a různé další předměty. Roztřiďte si tyto věci, méně je více, stačí vám ponechat jen část ozdobných doplňků a zbytek uložte.

Jakmile se zbavíte lapačů prachu, směřujte svůj pohled k zemi. Pamatujte, že každé uklízení by mělo začínat nahoře (poličky, skříně) a končit dole, tedy na podlaze. Udělejte si dostatek místa, pokud vytíráte nebo luxujete, co lze posunout, to odsuňte nebo odneste do jiné místnosti. Nezapomeňte na umělé květiny, které patří mezi největší lapače prachu! Pořádně je vysprchujte a živé květiny postříkejte alespoň rozprašovačem s vodou.

Mezi nejméně oblíbené činnosti, které obvykle neděláme vícekrát než dvakrát za rok, patří mytí oken. I zde platí určité zásady. Nemyjte okna, když svítí slunce, ale raději to nechte, až bude zataženo. Záclony dejte do pračky, zatímco myjete okna, budou rychle vyprané a vůně vypraných záclon v kombinaci s čistými okny je tou největší odměnou.

Na závěr generálního úklidu se důkladně věnujte koupelně. Nezapomeňte na spáry, které se špiní a špatně čistí. Vždy je dobré mít po ruce několik větších pytlů a do nich dávat nepotřebné věci. Při generálním úklidu narazíte na spoustu zbytečností, které vám jen zabírají cenné místo.

 

Zdroje:

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-koktejl/231768/naucte-se-uklizet-efektivne-6-nejvetsich-chyb-ktere-delame-pri-uklidu.html

http://doma.nova.cz/clanek/doporucujeme/5-triku-jak-rychle-zvladnout-predvanocni-uklid.html

http://www.chytre-bydleni.cz/sedm-tipu-pro-snadnejsi-a-efektivnejsi-uklid-domacnosti

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen