Jak uklidit jednoduše a účinně koupelnu?

  • 2015-06-25
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak uklidit jednoduše a účinně koupelnu?

Koupelna patří k místnostem, ve kterých je nutné pravidelně udržovat pořádek. Ostatně, kde ne? Jenže není úklid jako úklid. Pojďme se tedy podívat, čeho se při této aktivitě vyvarovat a co naopak rozhodně vyzkoušet.

Čeho se při úklidu koupelny vyvarovat?

Moderní koupelny samozřejmě vyžadují šetrnou péči. Při jejich úklidu se tedy rozhodně vyvarujte používání přípravků, které obsahují abraziva (např. písek). Ta jsou totiž velmi tvrdá. Ačkoli jsou některé přípravky dosti účinné, pokud byste je používali častěji, negativním dopadem by mohlo být poškrábání některých povrchů či ztráta lesku.

Nedoporučujeme přitom používat ani přípravky s chlórem, jenž opět mohou mít spíše záporné účinky. Na druhou stranu jejich užívání rozhodně není nutné. Při úklidu koupelny dokonce nemusíte ani výrazně utrácet svoje finance, neboť jej lze zvládnout šetrně, a to nejen z pohledu vaší peněženky…

 

 

Tři E aneb efektivní, ekonomický a ekologický úklid koupelny

V posledních letech přicházejí při úklidu domácnosti opět do „módy“ přírodní prostředky a metody, z nichž mnohé používaly již naše babičky. Právě v případě koupelen lze při úklidu využít řadu šetrných čističů namísto chemicky agresivních látek. Na některé takové účinné způsoby se proto zaměříme blíže.

  • Ocet je k mání pravděpodobně v každé domácnosti. Věděli jste ovšem, že jej lze efektivně používat jako univerzální čistič? Oblast jeho působnosti je totiž velmi široká. Má např. dezinfekční účinky, umí si poradit se rzí, špínou ve spárách mezi dlaždičkami, ale také s nánosy mýdla či vodním kamenem!

  • Citron opět nalezneme spíše v kuchyni, ale jeho místo je i v koupelně. Kromě toho, že je opět velmi efektivní v boji s vodním kamenem či bakteriemi, krásně voní, takže jeho účinky doceníte nejen zrakem. To samé přitom platí rovněž o citrusu.

  • Že je sůl nad zlato ví snad úplně každý. Že je ale také nad mnohé chemické přípravky pro úklid koupelen už mnozí nevědí. Přesto je to tak. V kombinaci s horkou vodou lze sůl např. použít pro zbavování se nečistot.

  • Jedlá soda je rovněž vyhledávána pro své čisticí vlastnosti. Stačí rozmíchat pět lžic tohoto prášku ve vodě. Soda je navíc známa pro účinné pohlcování pachů, což není na škodu.

  • Samozřejmě je možné vyzkoušet i různé směsi z výše uvedených látek. Nezaberou-li totiž na některá obzvlášť nepoddajná místa samostatně, v kombinaci se jim to může podařit.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
521
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter