Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak umístit umělecké dílo v prostoru

V málokterém bytě či domě nevisí obraz či fotografie, nebo nestojí nějaká ta váza či dokonce socha. Instalace těchto předmětů ovšem vyžaduje cit pro detail. Jednoduše se může totiž stát, že díky nesprávnému umístění nedocílíte správného efektu. Jak tedy na to?

Dvě základní pravidla

Každý, pro vás důležitý předmět, potřebuje svůj prostor, aby mohl vyniknout. Chcete-li, aby si návštěvy vaší milované fotografie 9x13 cm všimly ihned po vstupu do místnosti, umístěte ji doprostřed největší zdi a nechte ji tam samotnou. Trošku přehnaný příklad. Jasně ale demonstruje, jak s uměleckými díly zacházet. V prostorech panelových bytů tak budete nejspíš pár věcí muset oželet, nebo využijete druhé pravidlo.

Tvořte skupinky. Ano, to je druhé pravidlo, jak si poradit především s obrazy a fotografiemi, ale platí i u dekoračních předmětů. Je to jedno ze základních pravidel skandinávského designu. Proto interiéry inspirované tímto stylem vypadají tak čistě.

Místo toho, abyste na všechny stěny umístili jednu či dvě fotografie, dejte na jednu všechny. Pohrajte si s touto mozaikou a kombinujte podobné (!), nebo naopak zcela odlišené rámy. Ve výsledku odlehčíte celý prostor a vytvoříte další umělecké dílo složené z uměleckých děl.

Světlo hraje důležitou roli

Při procesu umísťování uměleckých předmětů musíte brát ohled především na světlo. Nasvícení je absolutně klíčové. Vybírejte místa, která podpoří charakter díla a vyhýbejte se takovým, která by mohla dílo dokonce i poničit (přímý celodenní svit). Ideálně dílo nasviťte k tomu určeným svítidlem. To ovšem v mnoha případech vyžaduje dodatečný zásah do elektroinstalace.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen