Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak v interiéru eliminovat problémy s hmyzem

Na jaře se probouzí nejen ta krásná příroda, ale také otravný hmyz. Venku jsme na něj zvyklí a dokážeme jej v rámci možností ignorovat, ovšem v bytě je toto „setkání“ velmi nepříjemné. Když vám kolem hlavy neustále bzučí otravná moucha, nedokážete se na nic soustředit. Ještě horší je to s komáry, kteří nejenže obtěžují, ale také nás mohou poštípat. A to nemluvě o mravencích v koupelně, muškách a dalším hmyzu. Poradíme vám, jak se těchto nevítaných návštěv efektivně vyvarovat. Štěstí přeje připraveným.

Mechanická ochrana jako prevence

Po náročném pracovním dni se těšíme, až si doma odpočineme. Jakmile se venku oteplí, častěji vpouštíme do interiéru příjemný jarní vzduch a větráme. Jenže velmi často se s příjemným vánkem dostanou do obydlí také mouchy, komáři, vosy, včely a další nezvaní návštěvníci. Nečekejte, až se vám v bytě objeví první moucha nebo vás začne svědit první štípanec. Nainstalujte si do oken speciální sítě, které je zastaví včas. Tyto sítě se nejčastěji vyrábějí ze skelného vlákna, které někdy může být potažené plastem s velmi dlouhou životností. Nabídka je velmi pestrá, pro moderní okna jsou vhodné snadno demontovatelné sítě, pro starší pak sítě s pružinovými kolíky či obrtlíky, které vyžadují přivrtání do okna. Při častém používání můžete zvolit takzvaný rolovací typ, který můžete jednoduše srolovat k okraji, když síť nebudete potřebovat (přes zimu).

Pevné sítě se vkládají zvenčí a hodí se do oken, která se otevírají dovnitř. Když skončí sezóna, můžete je jednoduše sundat a schovat na další rok. Nejpraktičtější jsou sítě s otočnými vruty, které lze otevírat. Vyrábějí se dokonce i sítě na suchý zip, u kterých oceníte velmi snadnou montáž (na rám okna nalepíte pásku se suchým zipem).

Sítě se vyrábějí v různých tvarech a velikostech, jsou vhodné do oken, ventilačních otvorů i na balkonové dveře. Oblíbené jsou čiré sítě, které minimálně narušují přísun světla zvenčí.

Další ochranu před hmyzem, zejména pak komáry, vám poskytnou moskytiéry u postele. U nás se obvykle nepoužívají tolik jako v jižních zemích a nejvíce pak v Africe, kde komáři přenášejí vážnější nemoci, jako je například malárie.

 

Odpuzovače hmyzu mají smysl

Kromě mechanické ochrany, která nemusí být vždy stoprocentní, můžete vsadit také na běžné odpuzovače hmyzu. Například elektronické odpařovače dlouhodobě uvolňují malé množství látek, které hmyzu vadí, člověku však nikoliv. Oblíbené jsou také elektronické lapače hmyzu. Základem jsou UV zářivky, které hmyz přilákají. Jakmile se k zářivce přiblíží, pomocí elektrického napětí jej spálí. Na trhu jsou také přístroje s bezdrátovým provozem, které se dobíjejí pomocí adaptérů a jsou vhodné i na terasu při večerním posezení. Dobrou službu do určité míry vykonají také klasické mucholapky.

 

Přírodní odpuzovače hmyzu

Pokud máte rádi přírodní věci, můžete zvolit odpuzovače hmyzu na čistě přírodní bázi. Škůdci nemají rádi příliš aromatické rostliny. Skvělým pomocníkem proti komárům, molům, mouchám a dalším vetřelcům je tak například pelargonie. Výrazné repelentní účinky mají také muškáty a afrikány. Vyzkoušet lze také bylinky, jako je bazalka, meduňka, šalvěj, sušený bobkový list či máta. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen