Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybavit dětský pokoj pro alergiky?

Prach, roztoči, plísně, pyly. Tyto všechny alergeny působí na nás i na naše děti. Pokud dítě onemocní astmatem, je již většinou pozdě. Zabraňme proto tomuto onemocnění tím, že zařídíme našemu synovi či naší dceři vhodný dětský pokoj.

Stále více dětí je alergických, zvyšuje se i výskyt astmatu. Jak se vyvarovat největším alergenům, jak předcházet znečištění a jak bojovat s roztoči se dozvíte v tomto článku.

Odborné studie potvrdily, že více než dva miliony našich dětí trpí alergickým onemocněním. Zjistíte-li u vašeho dítěte alergii na prach nebo na roztoče, budete muset změnit celý jeho životní prostor. Nově uspořádat dětský pokojík.

 

Začněme vždy od podlahy

Všeobecně platí několik hlavních zásad. Měli bychom jednak omezit množství plyšových hraček v okolí našich dětí. Dále je namístě, nahradit staré záclony a závěsy novými žaluziemi, které nebudou vyrobeny z látky. Samozřejmostí je odstranění peří, nevhodných matrací a lůžkovin. Mimo to bychom se měli zamyslet i nad odstraněním koberců, respektive je nahradit za antialergení varianty. Vhodným doplňkem jsou i protipylové sítě a čističky vzduchu.

U alergika platí dvojnásob pravidlo, že bychom měli začít u podlahy. Doporučuje se používání linoleových povrchů, přičemž klademe důraz na antistatické vlastnosti povrchu, nebo-li na to aby nám na podlaze neulpívalo příliš prachu. Kromě linolea, můžeme použít samozřejmě i plovoucí podlahu, avšak zde je nebezpečí přílišné hlučnosti, protože tento prostor je zároveň i hernou pro nejmenší. Můžeme použít i antialergení koberec. Avšak i zde dbáme na pravidelnou údržbu a čištění luxováním. Ideálním řešením se stává použití centrálního vysavače.

Dokonalý úklid nám zajistí i pojízdný nábytek

S čistou podlahou souvisí i rozmístění nábytku. Nábytek by měl být vzdušný, univerzální, praktický a pokud možno i lehce čistitelný. Přestože to v mnohých případech nepůjde, třeba u šatních skříní, vybíráme možná co nejvariabilnější nábytek, kupříkladu přemístitelné kontejnery nebo komody na kolečkách. Jen takovýto nábytek zaručí dokonalou údržbu podlahy. Díky snadné manipulaci ošetříte i jindy nepřístupná místa.

Největším zdrojem alergenů, například roztočů, jsou postele. Nesmírně důležitá je proto volba matrace, povlečení a lůžkovin. Dnes již běžně nacházíme matrace, určené výhradně pro alergiky. Jejich základem je maximální prodyšnost a dokonalé vysychání. To vše, v kombinaci s materiály jako jsou kokosové vlákno, ovčí rouno, či studená pěna dodává matracím vynikající antialergické vlastnosti. Pokud použijeme i speciální antibaketrální potahy, třeba s příměsí aloe vera, získáme neobyčejnou postel, vhodnou pro alergiky i astmatiky.

Vyhneme-li se i dalším potenciálním zdrojům alergií, jako jsou plyšové hračky nebo pokojové květiny, zabráníme dalšímu rozšiřování alergenů. Vždy je však důležité dodržovat i další preventivní postupy, jakými jsou kupříkladu optimální vlhkosti pokojů, správné větrání nebo pravidelné omývání hraček.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen