Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybírat jednotlivé kusy dětského nábytku

Dětský nábytek vyžaduje opravdu velkou porci pozornosti. V jednom z předchozích příspěvků jsme si nastínili základní kritéria dětského nábytku. Dnes bych vám chtěl detailněji popsat, podle čeho by se měl dětský nábytek vybírat.

Zkusím se zaměřit na ty nejdůležitější kusy. Nicméně nezapomínejte na pravidla z minulého článku.

 

Jak vybrat dětskou postýlku?

Zde je pravidlo o zdravotní nezávadnosti zcela nepominutelné. Postýlka by měla vašemu dítěti poskytnou úkryt a ničím nerušený spánek a ne zdravotní komplikace od útlého věku. Proto si vždy prověřte původ - to platí jak u dřevěných, tak plastových postýlek. Rozdíl mezi nimi je v ceně a povětšinou i v barevnosti. Netřeba asi zdůrazňovat, které budou pro děti atraktivnější…

V prvních týdnech a měsících jistě uvítáte i nastavitelné dno postýlky. Jak dítě poroste, bude se měnit i úroveň dna. Dalším z tipů, jak postupovat při výběru postýlky či postele, je úložný prostor. Některé postele šikovně využívají prostor pod roštem. To je důležité především v menších prostorech. Rozměr otvorů mezi příčkami by neměl být větší než 6 - 8 cm. V opačném případě hrozí, že dítě otvorem prostrčí hlavičku.

Jak vybrat dětskou židličku?

Dětská židle by měla především odpovídat výšce vašeho potomka. Jeho nohy  se při sezení na židli musí dotýkat země a neměly by se houpat ve vzduchu. Dbejte i na výšku područek. Nevolte měkký sedák. Nejlepší volbou je anatomicky tvarovaný sedák z materiálu, který se bude snadno udržovat.

Náklady můžete ušetřit tak, že si vyberete židli, která s vaším dítětem poroste. Nastavitelné židličky jsou běžně k dostání a umožňují nastavení prakticky všech částí. Svému dítěti tak zajistíte zdravé sezení a rodinnému rozpočtu ušetříte pár korun (i když jsou počáteční náklady poněkud vyšší).

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen