Jak vybrat dětem pracovní stůl

  • 2014-09-17
  • 0
  • Nábytek elegance

Se začátkem každého školního roku si pokládáme otázku, jestli je na něj dítě dostatečně připravené, jestli má všechny učebnice, školní pomůcky, sešity. Důležitý je ale i samotný pracovní prostor. V tomto článku se pokusíme ukázat, na co při výběru a přípravě pracovního stolu a židle pro dítě dát pozor.

Správný stůl musí být stabilní a z kvalitního materiálu

Dítě se do školy může samozřejmě připravovat kdekoliv, kde je mu to příjemné, přesto je pracovní prostor a zejména stůl velmi důležitý. Většinou právě u něj bude psát všechny své domácí úlohy, vypracovávat školní projekty a učit se. Během všech těchto činností bude dítě sedět a mělo by se mu sedět pohodlně a se správnou polohou zad. K tomu je třeba kvalitní židle, na které se dítě nebude vrtět, a přiměřeně velký a vysoký pracovní stůl.

Vybíraný stůl samozřejmě musí být stabilní a měl by být schopen s dítětem i růst. Velkou předností správných stolů je tedy nastavitelná výška pracovní desky a možnost jejího naklonění podle toho, jakou činnost dítě právě vykonává. Deska stolu by měla být z co možná nejkvalitnějšího, dostatečně tlustého materiálu, aby se během let neopotřebovala. Pokud se tedy stůl viklá, převažuje se, či snad nastavitelná deska samovolně padá, rozhodně to není správná volba a je důležité takový stůl spravit nebo nahradit jiným.

Dítě si u stolu nesmí křivit záda a musí mít na práci klid

Aby si dítě nenavyklo si špatnému držení těla, je třeba, aby byla jeho židle i stůl nastavitelná podle jeho výšky. Sedací plocha židle by měla spočívat ve výšce kolen dítěte a chodidla po posazení naplocho na zemi. Stehna a lýtka by měla svírat úhel 90 stupňů a více. Poté nastavíme stůl a to tak, že dítě volně svěsí paže a poté je pokrčí, až v lokti svírá úhel rovněž 90 stupňů a více. Nastavení upravujeme podle rychlosti růstu dítěte, zhruba jednou a dvakrát do roka.

Místo, kde se bude dítě učit do školy, by mělo být na klidném místě v domě. Všechny věci, které bude dítě potřebovat, by měly být v dosahu, nejlépe tak, aby nemuselo vstávat a nenechávalo se rozptylovat. Pracovní prostor udržujeme čistý, ponecháváme ho bez zbytečností. Dítě se časem samo naučí, co ke své činnosti nejvíce potřebuje, a kvalitní stůl a židle jsou toho základem.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
492
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter