Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybrat dětem pracovní stůl

Se začátkem každého školního roku si pokládáme otázku, jestli je na něj dítě dostatečně připravené, jestli má všechny učebnice, školní pomůcky, sešity. Důležitý je ale i samotný pracovní prostor. V tomto článku se pokusíme ukázat, na co při výběru a přípravě pracovního stolu a židle pro dítě dát pozor.

Správný stůl musí být stabilní a z kvalitního materiálu

Dítě se do školy může samozřejmě připravovat kdekoliv, kde je mu to příjemné, přesto je pracovní prostor a zejména stůl velmi důležitý. Většinou právě u něj bude psát všechny své domácí úlohy, vypracovávat školní projekty a učit se. Během všech těchto činností bude dítě sedět a mělo by se mu sedět pohodlně a se správnou polohou zad. K tomu je třeba kvalitní židle, na které se dítě nebude vrtět, a přiměřeně velký a vysoký pracovní stůl.

Vybíraný stůl samozřejmě musí být stabilní a měl by být schopen s dítětem i růst. Velkou předností správných stolů je tedy nastavitelná výška pracovní desky a možnost jejího naklonění podle toho, jakou činnost dítě právě vykonává. Deska stolu by měla být z co možná nejkvalitnějšího, dostatečně tlustého materiálu, aby se během let neopotřebovala. Pokud se tedy stůl viklá, převažuje se, či snad nastavitelná deska samovolně padá, rozhodně to není správná volba a je důležité takový stůl spravit nebo nahradit jiným.

Dítě si u stolu nesmí křivit záda a musí mít na práci klid

Aby si dítě nenavyklo si špatnému držení těla, je třeba, aby byla jeho židle i stůl nastavitelná podle jeho výšky. Sedací plocha židle by měla spočívat ve výšce kolen dítěte a chodidla po posazení naplocho na zemi. Stehna a lýtka by měla svírat úhel 90 stupňů a více. Poté nastavíme stůl a to tak, že dítě volně svěsí paže a poté je pokrčí, až v lokti svírá úhel rovněž 90 stupňů a více. Nastavení upravujeme podle rychlosti růstu dítěte, zhruba jednou a dvakrát do roka.

Místo, kde se bude dítě učit do školy, by mělo být na klidném místě v domě. Všechny věci, které bude dítě potřebovat, by měly být v dosahu, nejlépe tak, aby nemuselo vstávat a nenechávalo se rozptylovat. Pracovní prostor udržujeme čistý, ponecháváme ho bez zbytečností. Dítě se časem samo naučí, co ke své činnosti nejvíce potřebuje, a kvalitní stůl a židle jsou toho základem.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen