Jak vybrat psací stůl pro dítě s ohledem na jeho věk a potřeby

  • 2015-11-10
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak vybrat psací stůl pro dítě s ohledem na jeho věk a potřeby

Při výběru psacího stolu a židle pro dítě bychom měli klást důraz na několik základních kritérií. Jde o nábytek, na kterém se rozhodně nevyplatí šetřit. Kladete si otázku, kdy vlastně nastává vhodná doba pro jeho pořízení? Ještě v předškolním věku, nebo až pro školáky?

Nezbytnost do každého dětského pokoje

Psací stůl tvoří nezbytnou součást dětského pokoje. Už malé batole potřebuje místo pro kreslení, skládání a tvoření. Čím je dítě starší, tím se jeho potřeby mění a nejvíce citelná je potřeba psacího stolu u předškoláků a dětí školou povinných. Zatímco nejmenším dětem bohatě stačí malý plastový nebo dřevěný stoleček, u školáků je třeba vzít v potaz, že dítě bude u stolu trávit více času. Investice do psacího stolu není zrovna nízká, proto vybírejte kvalitní materiál, který vydrží mnoho let.

Výběr dětských stolů je dnes opravdu pestrý, můžete zvolit klasické, rohové či rostoucí provedení. To se odvíjí zejména od toho, jaký prostor máte na stůl vyčleněn a také na vašich finančních možnostech. Důležité je, aby byl stůl dostatečně prostorný, komfortní a maximálně přizpůsobený potřebám vašeho školáka.

Rostoucí stůl se přizpůsobí věku vašeho dítěte

Rostoucí stoly jsou velmi výhodné, protože „rostou“ s vaším dítětem. To znamená, že nekupujete stůl jen na jednu či dvě sezóny, ale na mnohem delší dobu. Malé děti rychle rostou a po čase jim výška stolu nemusí vyhovovat. Rostoucí stůl tento problém snadno vyřeší. Výšku jednoduše nastavujete podle potřeby, takže vašemu dítěti bude vyhovovat v první i v deváté třídě. Rostoucí stoly se vyrábějí z masivu, který je maximálně odolný a kvalitní, ale také z lamina. Jako posuvný mechanismus funguje kovová konstrukce. Rostoucí stoly jsou dražší než klasické, ale jde o investici, která se vám vrátí.

Když neroste stůl, může růst židle. Pokud zvolíte klasický stůl, pořiďte rostoucí židli, která umožní pohodlné sezení. U této židle jednoduše nastavíte výšku sedáku dle potřeby dítěte. Rostoucí nábytek je pro děti velmi praktický, protože jej můžete operativně přizpůsobovat jejich výšce.

Základní parametry, které bychom měli znát

Nejkvalitnější dětský nábytek je vyrobený z přírodního materiálu, kterým je masiv neboli dřevo. Při výběru stolu je třeba dbát na jeho správnou výšku. Pokud nezvolíme nastavitelný stůl, měli bychom pořídit alespoň nastavitelnou židli. Důležitý je také sklon stolu, který by měl být v rozmezí od 8 do 10 stupňů. U psacího stolu by neměl chybět úložný prostor a samozřejmě ani velká psací plocha.

Zdroje:

http://www.bety.cz/bydleni-a-design

http://www.maminko.cz

http://www.bydleni.cz

http://www.fofr-nabytek.cz

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
625
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter