Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybrat správný potah

Látky a jiné potahy jsou všude kolem nás a aniž bychom si to uvědomovali, tak podvědomě tíhneme k jednomu druhu. Může to být látka, koženka, kožešina nebo tkanina z umělých vláken. I přes osobní vědomou či nevědomou preferenci bychom ale měli být při volbě potahů a látek obezřetní.

Naše volba potahové látky bude zcela zásadní u sedací soupravy. Ale v interiéru se najdou i další místa, u kterých musíte dávat při výběru látky pozor. A zdánlivá banalita, jako je například povlečení, může ovlivnit kvalitu spánku a tím pádem i vaše pracovní výkony.

 

Zásadní volba – umělé či přírodní? 

Ať se již budeme bavit o sedací soupravě nebo o povlečení – tato otázka bude zcela zásadní. Obě skupiny mají své výhody a nevýhody. Moderní umělé vlákno může být zpracováno neskutečným množstvím způsobů. Narazit můžete na umělou beránčí kůži nebo látky s příměsí teflonu, které perfektně odolají dětským hrám nebo vylitému červenému vínu.

Nevýhodu je pro některé právě onen fakt, že se jedná o uměle vytvořenou tkaninu. I když jsou tyto materiály zcela zdravotně nezávadné a praktické, stále u některých vyvolávají dojem „umělotiny“ a něčeho cizího. Osobně bych je ale v domácnostech s dětmi nebo zvířaty nezavrhoval.

 

Kůže a bavlna

Kůže a bavlna jsou stálice. Dalo by se říci, že koženou sedací soupravou nebo povlečením z bavlny, nic nezkazíte. Přírodní materiály jsou pro mnohé z nás příjemnější na dotyk a v interiéru navozují jisté spojení s přírodou. Samozřejmě i zde existují rozdíly v kvalitě. Máte-li dostatek finančních prostředků, zainvestujte do povlečení z egyptské bavlny. Garantuji vám, že budete spát jako na obláčku. 

Nevýhodou je již zmíněná finanční náročnost a také údržba. O kůži se musíte poctivě starat. I tak bude „stárnout“ s vámi a rozhodně ji nevyměníte tak snadno jako látkový potah. Bavlněné povlečení budete muset poctivě žehlit a to není nejzábavnější činnost pod sluncem.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen