Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybrat správný potah

Látky a jiné potahy jsou všude kolem nás a aniž bychom si to uvědomovali, tak podvědomě tíhneme k jednomu druhu. Může to být látka, koženka, kožešina nebo tkanina z umělých vláken. I přes osobní vědomou či nevědomou preferenci bychom ale měli být při volbě potahů a látek obezřetní.

Naše volba potahové látky bude zcela zásadní u sedací soupravy. Ale v interiéru se najdou i další místa, u kterých musíte dávat při výběru látky pozor. A zdánlivá banalita, jako je například povlečení, může ovlivnit kvalitu spánku a tím pádem i vaše pracovní výkony.

 

Zásadní volba – umělé či přírodní? 

Ať se již budeme bavit o sedací soupravě nebo o povlečení – tato otázka bude zcela zásadní. Obě skupiny mají své výhody a nevýhody. Moderní umělé vlákno může být zpracováno neskutečným množstvím způsobů. Narazit můžete na umělou beránčí kůži nebo látky s příměsí teflonu, které perfektně odolají dětským hrám nebo vylitému červenému vínu.

Nevýhodu je pro některé právě onen fakt, že se jedná o uměle vytvořenou tkaninu. I když jsou tyto materiály zcela zdravotně nezávadné a praktické, stále u některých vyvolávají dojem „umělotiny“ a něčeho cizího. Osobně bych je ale v domácnostech s dětmi nebo zvířaty nezavrhoval.

 

Kůže a bavlna

Kůže a bavlna jsou stálice. Dalo by se říci, že koženou sedací soupravou nebo povlečením z bavlny, nic nezkazíte. Přírodní materiály jsou pro mnohé z nás příjemnější na dotyk a v interiéru navozují jisté spojení s přírodou. Samozřejmě i zde existují rozdíly v kvalitě. Máte-li dostatek finančních prostředků, zainvestujte do povlečení z egyptské bavlny. Garantuji vám, že budete spát jako na obláčku. 

Nevýhodou je již zmíněná finanční náročnost a také údržba. O kůži se musíte poctivě starat. I tak bude „stárnout“ s vámi a rozhodně ji nevyměníte tak snadno jako látkový potah. Bavlněné povlečení budete muset poctivě žehlit a to není nejzábavnější činnost pod sluncem.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen