Jak vybrat správný potah

  • 2015-12-02
  • 0
  • Pavel Cahlík
Jak vybrat správný potah

Látky a jiné potahy jsou všude kolem nás a aniž bychom si to uvědomovali, tak podvědomě tíhneme k jednomu druhu. Může to být látka, koženka, kožešina nebo tkanina z umělých vláken. I přes osobní vědomou či nevědomou preferenci bychom ale měli být při volbě potahů a látek obezřetní.

Naše volba potahové látky bude zcela zásadní u sedací soupravy. Ale v interiéru se najdou i další místa, u kterých musíte dávat při výběru látky pozor. A zdánlivá banalita, jako je například povlečení, může ovlivnit kvalitu spánku a tím pádem i vaše pracovní výkony.

 

Zásadní volba – umělé či přírodní? 

Ať se již budeme bavit o sedací soupravě nebo o povlečení – tato otázka bude zcela zásadní. Obě skupiny mají své výhody a nevýhody. Moderní umělé vlákno může být zpracováno neskutečným množstvím způsobů. Narazit můžete na umělou beránčí kůži nebo látky s příměsí teflonu, které perfektně odolají dětským hrám nebo vylitému červenému vínu.

Nevýhodu je pro některé právě onen fakt, že se jedná o uměle vytvořenou tkaninu. I když jsou tyto materiály zcela zdravotně nezávadné a praktické, stále u některých vyvolávají dojem „umělotiny“ a něčeho cizího. Osobně bych je ale v domácnostech s dětmi nebo zvířaty nezavrhoval.

 

Kůže a bavlna

Kůže a bavlna jsou stálice. Dalo by se říci, že koženou sedací soupravou nebo povlečením z bavlny, nic nezkazíte. Přírodní materiály jsou pro mnohé z nás příjemnější na dotyk a v interiéru navozují jisté spojení s přírodou. Samozřejmě i zde existují rozdíly v kvalitě. Máte-li dostatek finančních prostředků, zainvestujte do povlečení z egyptské bavlny. Garantuji vám, že budete spát jako na obláčku. 

Nevýhodou je již zmíněná finanční náročnost a také údržba. O kůži se musíte poctivě starat. I tak bude „stárnout“ s vámi a rozhodně ji nevyměníte tak snadno jako látkový potah. Bavlněné povlečení budete muset poctivě žehlit a to není nejzábavnější činnost pod sluncem.

 
 
 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
674
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter