Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vybrat TV stolek - průvodce nákupem

Ploché televizní obrazovky pomalu, ale jistě nahrazují starší typy televizorů. Ruku v ruce s touto změnou jde i nabídka designu nových televizních stolků a Vy tak máte možnost přístroj nejen vhodně umístit, ale i sladit s ostatním nábytkem a celkovým stylem místnosti. Dobře navržený TV stolek řeší také vedení kabelů, aby celá souprava působila úhledným dojmem. S tím souvisí rovněž dostatek úložného prostoru vedle či pod televizí, kam bude možné umístit další přístroje a sbírku DVD.

Šírka a hloubka

Nákup vhodného stolku byste měli zahájit tím, že si ujasníte především rozměry přístroje, který na něj hodláte umístit. U moderních televizí s plochou obrazovkou Vás nemusí ani tolik zajímat hloubka, ale spíše celková šířka. Ideální TV stolek by měl být s tímto rozměrem minimálně shodný, nebo lépe, měl by televizi ještě o nějaký ten centimetr přesahovat. Televizor tak dostane bezpečnou základnu a Vy získáte případně ještě další místo např. na dekorace nebo přídavné reproduktory.

 

Výška stolku

Klíčovou vlastností TV stolku je jeho výška, jež má zásadní vliv na pohodlí při vlastním sledování televize. Musíme si uvědomit, že pokud před obrazovkou trávíme i několik hodin denně, měli bychom ji mít zhruba ve výši očí nebo o něco níže. V opačném případě byste dosáhli stejného efektu jako při sledování filmu v kině z první řady. Po čase byste mohli začít pociťovat bolest krční páteře a to rozhodně k příjemným filmovým zážitkům nepatří. Výška stolku musí také korespondovat s výškou sedačky, aby Vaše poloha zajišťovala maximální pohodlí.

 

Další varianty a materiály

Kromě klasického provedení připadá v úvahu i rohový TV stolek, který představuje velmi praktické řešení zvláště v menších místnostech. Své uplatnění najde zejména v situaci, kdy nechceme, aby televizor v pokoji působil jako střed pozornosti.

Moderním multimediálním centrům sluší nábytek, který drží krok s jejich pokročilým designem. Kromě tradičních materiálů, jako je dřevo a ocel, se zde stále více uplatňuje také např. temperované sklo. Vyniká svou odolností a často bývá opatřeno speciální povrchovou úpravou, která minimalizuje viditelnost otisků prstů či menších skvrn.

Pokud chcete být v otázce umístění televizního přijímače flexibilní, doporučujeme stolky s kolečky. Toto řešení výrazně usnadňuje manipulaci a je velmi výhodné i pro kanceláře nebo prezentační prostory, kde by trvalá pozice přístroje omezovala jeho možnosti využití.

 

Použité zdroje:

http://www.jaktak.cz/jak-vybrat-dreveny-tv-stolek-pod-televizi.html

http://www.cymax.com/TV-Stand-Width-Guide-Find-the-Perfect-TV-Stand-for-your-TV--p1.htm

http://furniture.about.com/od/furniturebytheroom/a/tvstand.htm

http://www.ehow.com/how_6026550_choose-right-size-tv-stand.html

http://www.thesimpletvstandstore.com/SimpleGuides.aspx?SgID=9

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen