Jak vybrat vysněnou sedací soupravu?

  • 2017-10-05
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak vybrat vysněnou sedací soupravu?

Zařizujete nový byt nebo rekonstruujete ten starý? Přišla řada na výběr sedací soupravy do obývacího pokoje? Vyberte si takovou, která splní očekávání.

Zařizování domácnosti patří mezi příjemné části života. Udělat si svůj domov podle svých představ a vybrat nábytek, o kterém jste vždy snili. Základem každé domácnosti je obývací pokoj, ve kterém se rodina soustřeďuje po celý den i večer a také návštěvy. Proto to chce kvalitní, moderní a všem vyhovující výběr sedací soupravy.  Ten ovlivňuje mnoho faktorů, které jsou u každého individuální. Především velikost prostoru, do kterého bude umístěna. Větší prostor samozřejmě nabízí mnohem více možností a můžete se opravdu rozšoupnout a vybrat si takovou sedačku, jakou dlouhodobě chcete. Ale ani pro malý prostor nejsou možnosti omezené a rozměry i celkové provedení se nechají snadno přizpůsobit.

Jakými ukazateli se tedy řídit při nákupu sedací soupravy?

  • Výběr se řídí především počtem osob v rodině. Jen si představte, jak se usadíte všichni večer před televizi. Příliš malá sedačka by vám takovou radost neumožnila. Řešení je buď v podobě několika místní sedačky a třeba v provedení rohová nebo do písmena L či U nebo jednoduchá dvousedačka, ke které si přikoupíte křesla, taburety nebo sedací vak. V těchto případech je také dobré myslet na to, jestli třeba někteří členové rodiny nedojíždějí pouze na návštěvu, a to platí i pro přátele a známé, protože budete zajisté také řešit prostor na spaní. A v takovém případě skvěle problém vyřeší rozkládací sedací soupravy.

 

  • Velká i malá rodina také vyžaduje více úložného prostoru, takže sedací soupravy s úložným prostorem vyřeší další možné dilema. Omezené prostory ke skladování dokážou pěkně narušit pohodové bydlení a není jich nikdy dost, protože časem se věci kupí a také je potřebné uložit to, co právě nepoužíváte.  

 

  • Důležitá je kvalita provedení. Základem kvality je nejen povrchový materiál, ale i jeho výplň a celková konstrukce. V případě konstrukce se za kvalitu považuje masivní dřevo a kov a u výplně jsou nejlepším řešením sedačky s výplní polyuretanovou.

 

  • Jako materiál pro potahy se nejvíce využívá mikrovlákno, které se snadno udržuje. Kvůli luxusnímu vzhledu se jako potahový materiál používá kůže nebo eko kůže a dále také mikrofáze, carabu, žinylka, mikroplyš nebo bavlna. Co se dále potahu týká, tak nejlepší jsou ty, které se nechají jednoduše stáhnout a vyprat. To oceníte hlavně v případě malých dětí a zvířecích kamarádů.S tím souvisí i výběr barvy. Příliš světlé odstíny by vám při životě s malými dětmi a domácími mazlíčky nedělali radost. Každá skvrna by byla vidět a vy byste trávili spoustu času kontrolou a čištěním. Pokud však na světlé sedačce i v tomto případě trváte, tak lze zajistit ochranu před ušpiněním moderním přehozem.  Kůže je zase jako pěst na oko pro domácí mazlíčky, kteří svými drápky nechtěně dokážou sedačku poškodit, především pak kočičky. Takže v tomto případě zvolte materiál, na kterém případné kolize s drápky nebudou poznat.

 

Rozmanitost sedacích soustav je natolik široká, že si každý dokáže najít svůj specifický kousek nábytku na pohodlnou relaxaci s rodinou.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
467
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter