Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vyčistit zašpiněnou sedací soupravu?

Máte-li ve svém interiéru čalouněný nábytek, pak dříve či později nastane chvíle, kdy nastoupíte s úklidovými prostředky a začnete s údržbou. Není snadná.

Máte-li ve svém interiéru čalouněný nábytek, pak dříve či později nastane chvíle, kdy nastoupíte s úklidovými prostředky a začnete s údržbou. Není snadná.

Čistění čalouněného nábytku má své zásady

Čalouněným nábytkem jsou většinou křesla, židle anebo pohovka v obývacím pokoji. A vzhledem k tomu, že je používáme k sezení a někdy si s sebou přineseme i svačinku, po čase jsou na nich tyto vlivy znát. Naprosto ideální je, pokud máte na tomto nábytku snímatelné povlaky, které se dají prát v pračce anebo alespoň v ruce.

o KAŽDOPÁDNĚ ALE PLATÍ JEDNA ZÁSADA – jestliže jste koupili nový nábytek a vybrali jste si kvalitního dodavatele, pak máte kromě kvalitního nábytku také NÁVOD, JAK HO UDRŽOVAT.

Pozdější práci si také můžete ušetřit tím, že při běžné údržbě povrch nábytku prostě vyluxujete. Je ale nutné s hubící vysavače zamířit i do míst, kde se tvoří záhyby. Budete překvapeni, kolik je tam napadaného nepořádku. Plochy se ale vysávají zásadně pomocí kartáčů, které jsou k tomu účelu určené.

- Rozkládací nábytek pochopitelně rozložíme po dílech a každý z nich vyluxujeme zvlášť.

Odolné zašpinění musíme odstraňovat šetrně

Někdy nastane situace, kdy ani sebevýkonnější vysavač a vaše sebevětší snaha nevyčistí čalouněný nábytek k úplné spokojenosti. Pak přichází ke slovu „mokrá údržba“. Chemické přípravky raději necháme stranou a zatím vyzkoušíme něco méně agresivního.

o V podstatě jsou dvě možnosti.

a) Mírný roztok prostředku na nádobí – vhodný v případě, pokud jsou skvrny od jídla nebo jiných mastných látek.

b) Mýdlová voda – zašpinění od špinavých tlapek domácích mazlíčků nebo ušpinění neidentifikovatelná.

V OBOU PŘÍPADECH ALE PLATÍ JEDNA RADA – rozhodně nelít připravený roztok přímo na nábytek. Nejlépe je našlehat ho do pěny a tou pak na zašpiněná místa působit. K samotnému čistění se používá kartáček nebo houbička. Na kartáček pozor. Nesmí být moc hrubý, aby nevytrhal vlákna z tkaniny.

§ Ošetřená místa hned vysoušíme savým papírem nebo látkou.

§ Špínu tak vysajeme a nepošleme pomocí vody pouze o kus dál.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen