Jak vyřešit nedostatek prostoru v interiéru? 

  • 2015-01-03
  • 0
  • Nábytek Elegance

Nedostatek místa a úložného prostoru trápí mnoho lidí zejména v panelových bytech. Jde o věčný souboj, kdy se počítá doslova každý centimetr. Plánování úložných prostor je v malém interiéru poměrně náročné, neboť menší místnost nelze doslova „zahltit“ nábytkem. Je tedy třeba si opravdu důkladně promyslet uspořádání nábytku a úložného prostoru. Existuje pár šikovných triků a tipů, které vám mohou značně pomoci. Nemusíte se hned stěhovat do většího, pokud na to nemáte peníze, zkuste si svůj byt jen chytře zorganizovat.

Který nábytek je opravdu nezbytný?

Uspořádání nábytku a jeho množství zvažte skutečně pečlivě. Může se vám stát, že v běžných obchodech si nevyberete přesně to, co potřebujete. Do malého prostoru je nejjednodušší nechat si vyrobit nábytek na míru. Pokud se vám zdá příliš drahý, pak si své prostory důkladně změřte a hledejte takový nábytek, který bude dokonale pasovat do místnosti. Velkou úsporu místa přinášejí vestavěné skříně s posuvnými dveřmi nebo rohové skříně.

Zaměřte se na postel

Pokud se vám zdá, že váš byt by potřeboval obrazně řečeno nafouknout, pak se zkuste zaměřit na různé detaily. Je zajímavé, že většina lidí přesouvá nábytek, ale málokoho napadne ušetřit místo postelí. Postel je poměrně velká část nábytku, která zabere více než polovinu ložnice. Na druhou stranu je pravda, že bez postele se zkrátka neobejdeme. Jednou z možností, jak celý problém vyřešit a ušetřit opravdu mnoho místa, je závěsná nebo zasouvací postel. Výsuvné postele jsou naprosto dokonalé, neboť je jednoduše zasunete a žádná postel vám během dne nepřekáží. Určitou alternativou jsou také skládací postele, ze kterých můžete složit pohovku nebo křeslo, ty ale nejsou natolik pohodlné, ikdyž svůj účel zajisté splní.

Kouzla s barvami

Prostor se dá zvětšit také opticky a to pomocí vhodně zvolených barev. Velmi důležité pravidlo je, že čím světlejší odstíny, tím lépe. Světlé barvy prostory krásně rozsvítí a provzdušní. Vyhněte se naopak tmavým a studeným barvám, zapomeňte na velké obrazy a masivní lustry. Skříně v chodbách a šatní skříň v ložnici doplňte velkým zrcadlem, které má také úžasnou schopnost zvětšit prostory. Do obýváku doporučujeme zvolit průhledné konferenční stolky, které působí nenápadně a prostor příliš nezaplní.

Poličky a regály k nezaplacení

Menší interiér si žádá radikální řešení. Úložný prostor je doslova k nezaplacení, ovšem není snadné jej vždy najít. Jednou z možností jsou police a regály, které najdou své uplatnění prakticky v každé místnosti. Nezapomínejte však na to, že méně je někdy více. Stísněný prostor potřebuje provzdušnit, nelze do něho dát spousty nábytku, kde neubude k hnutí. Využívejte prostoru ve výškách nebo naopak pod postelí či sedačkou.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
467
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter