Jak vyřešit pelíšek pro domácí mazlíčky?

  • 2016-03-22
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak vyřešit pelíšek pro domácí mazlíčky?

Pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Pejsek nebo kočička se stanou právoplatnými členy domácnosti, kteří si zaslouží maximální komfort. Potřebují mít své místečko, ve kterém se cítí bezpečně a pohodlně, stejně jako my v posteli. Výběr pelíšku bychom tedy rozhodně neměli podcenit. Není vhodné nechat zvíře spát u sebe v posteli nebo jen „na hadru“. Pes i kočka by měli mít své místečko, kde budou odpočívat a které bude pouze jejich. Poradíme vám, jak vyřešit postýlku pro svého čtyřnohého kamaráda.

Jak vybrat vhodný pelíšek?

Pelíšek bychom měli vybírat ještě dříve, než si domů zvíře přineseme. Výběr pelíšku pro kočky je o něco snazší, protože většina koček dorůstá přibližně do stejné velikosti, navíc kočky jsou méně náročné. U pejska budeme potřebovat pelíšky dva – nejprve pro štěně, které je menší, a později jiný, s ohledem na velikost plemene. Správná velikost pelíšku by měla být taková, aby se do něj pejsek vešel celý a měl v něm dostatečný komfort. Pelíšek by neměl být ani příliš velký, protože pes v něm pak ztrácí teplo a mohl by se i prochladit.

Pokud byste si chtěli spočítat přesnou velikost, můžete jednoduše změřit pejska v jeho oblíbené poloze (nejčastěji v „klubíčku“) a přičíst k tomu 10 cm. Většina prodejců potřeb pro zvířata by vám měla poradit, když řeknete, o jakou rasu se jedná. Psi potřebují mít neustálý přehled o tom, co se kolem děje. Rádi sledují svého páníčka a mají neustálý přehled o dění v domácnosti. Z tohoto důvodu jsou ideální pelíšky s okrajem, na který si pejsek položí hlavičku.

Výběr pelíšku pro kočky se zdá o něco snazší. Pelíšek pro kočku bývá obvykle otevřený a může mít různý tvar – od kulatého až k oválnému či hranatému. Zvolit můžete i trochu netradiční pelíšek v podobě plyšového iglú nebo kukaně. Tyto postýlky vypadají designově velmi pěkně. 

 

Kam umístit pelíšek a další potřeby, aby to nenarušilo interiér?

Další otázka, kterou si musí majitel zvířete klást, je umístění pelíšku a všech potřeb pro zvíře. Chceme, aby místo vypadalo stále upraveně, ale zároveň zvířeti dopřát komfort. Najít vhodné umístění není snadné, protože zvíře potřebuje být v blízkém kontaktu s ostatními členy domácnosti, zároveň však na klidnějším místě, kde o něho nebude nikdo zakopávat. Pelíšek by také neměl být v průvanu ani u topení.

Ideálním místem je předsíň, pokud ji máte, nebo obývací pokoj, nejlépe někde v koutku. Pejsek může mít pelech také v jídelním koutě, nedoporučuje se ložnice a dětský pokoj. Vždy najděte klidné a trochu odlehlejší místo, kam uložíte nejen pelíšek, ale také mističky na pití a žrádlo. Ty však raději nechávejte v chodbě nebo v místě, kde nejsou koberce. Mističky na vodu a žrádlo můžete pořídit v pěkném designovém provedení, ideálně vkládací do podstavce. Nehrozí tak převržení, misky se snadno umyjí a celkový design vypadá skvěle. 

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
475
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter