Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak vyřešit pelíšek pro domácí mazlíčky?

Pro své mazlíčky chceme to nejlepší. Pejsek nebo kočička se stanou právoplatnými členy domácnosti, kteří si zaslouží maximální komfort. Potřebují mít své místečko, ve kterém se cítí bezpečně a pohodlně, stejně jako my v posteli. Výběr pelíšku bychom tedy rozhodně neměli podcenit. Není vhodné nechat zvíře spát u sebe v posteli nebo jen „na hadru“. Pes i kočka by měli mít své místečko, kde budou odpočívat a které bude pouze jejich. Poradíme vám, jak vyřešit postýlku pro svého čtyřnohého kamaráda.

Jak vybrat vhodný pelíšek?

Pelíšek bychom měli vybírat ještě dříve, než si domů zvíře přineseme. Výběr pelíšku pro kočky je o něco snazší, protože většina koček dorůstá přibližně do stejné velikosti, navíc kočky jsou méně náročné. U pejska budeme potřebovat pelíšky dva – nejprve pro štěně, které je menší, a později jiný, s ohledem na velikost plemene. Správná velikost pelíšku by měla být taková, aby se do něj pejsek vešel celý a měl v něm dostatečný komfort. Pelíšek by neměl být ani příliš velký, protože pes v něm pak ztrácí teplo a mohl by se i prochladit.

Pokud byste si chtěli spočítat přesnou velikost, můžete jednoduše změřit pejska v jeho oblíbené poloze (nejčastěji v „klubíčku“) a přičíst k tomu 10 cm. Většina prodejců potřeb pro zvířata by vám měla poradit, když řeknete, o jakou rasu se jedná. Psi potřebují mít neustálý přehled o tom, co se kolem děje. Rádi sledují svého páníčka a mají neustálý přehled o dění v domácnosti. Z tohoto důvodu jsou ideální pelíšky s okrajem, na který si pejsek položí hlavičku.

Výběr pelíšku pro kočky se zdá o něco snazší. Pelíšek pro kočku bývá obvykle otevřený a může mít různý tvar – od kulatého až k oválnému či hranatému. Zvolit můžete i trochu netradiční pelíšek v podobě plyšového iglú nebo kukaně. Tyto postýlky vypadají designově velmi pěkně. 

 

Kam umístit pelíšek a další potřeby, aby to nenarušilo interiér?

Další otázka, kterou si musí majitel zvířete klást, je umístění pelíšku a všech potřeb pro zvíře. Chceme, aby místo vypadalo stále upraveně, ale zároveň zvířeti dopřát komfort. Najít vhodné umístění není snadné, protože zvíře potřebuje být v blízkém kontaktu s ostatními členy domácnosti, zároveň však na klidnějším místě, kde o něho nebude nikdo zakopávat. Pelíšek by také neměl být v průvanu ani u topení.

Ideálním místem je předsíň, pokud ji máte, nebo obývací pokoj, nejlépe někde v koutku. Pejsek může mít pelech také v jídelním koutě, nedoporučuje se ložnice a dětský pokoj. Vždy najděte klidné a trochu odlehlejší místo, kam uložíte nejen pelíšek, ale také mističky na pití a žrádlo. Ty však raději nechávejte v chodbě nebo v místě, kde nejsou koberce. Mističky na vodu a žrádlo můžete pořídit v pěkném designovém provedení, ideálně vkládací do podstavce. Nehrozí tak převržení, misky se snadno umyjí a celkový design vypadá skvěle. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen