Jak vyzdobit byt a dům sezónními květinami?

  • 2015-05-17
  • 0
  • Nábytek Elegance

Jestliže se vám zdá výzdoba vašeho interiéru nedostatečná, jednoduchým a levným řešením se mohou stát květiny. Některé se ovšem hodí více pro období jara, další zase spíše v létě, jiné na podzim či v zimě.

Květiny pro jednotlivá roční období

Každé roční období má svá specifika, což se pochopitelně týká i říše rostlin. Proto byste se měli při nákupu květeny, jíž chcete vyzdobit svůj interiér, řídit několika pravidly. Samozřejmě že k dispozici je celá řada umělých květin, živým druhům se však nic nevyrovná.

  • Jarní výzdoba. Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k životu. Květinová výzdoba by tedy měla být plná svěžích barev, přičemž vhodné jsou kupříkladu petrklíče, tulipány, narcisy anebo konvalinky.

  • Letní výzdoba. Od června do září jsou rostliny k mání prakticky všude, proto za ně netřeba utrácet. Stačí si natrhat luční flóru a vyzdobit si interiér vlastnoručně vyrobenou kyticí či věnečkem.

  • Podzimní výzdoba. Od října už pomalu začíná přituhovat, proto je vhodné vyzdobit interiér teplejšími barvami. Co se týče rostlin, výtečně se hodí třeba lesní druhy či jejich plody, větvičky břízy či javoru, případně chryzantémy apod.

  • Zimní výzdoba. V chladných měsících na rostlinky v přírodě často nenarazíte. Jako dekorace ovšem může posloužit např. sušené ovoce, kůra stromů anebo větvičky jehličnanů.

 

 

Nápady na aranžování květin

Květiny sice můžete mít doma, otázkou ale stále zůstává, jak je vlastně naaranžovat. Možností pochopitelně existuje celá řada a lze tedy dosáhnout nejrůznějších barevných kombinací a rovněž dalších zajímavých efektů. Některé květiny (jako tulipány) jsou kupříkladu ještě krásnější, pokud je umístíte do čirého skla. V posledních desetiletích se k nám navíc dostává mnoho orientálních vlivů. Velmi oblíbený je dnes japonský způsob aranžování květin ikebana, který byste rozhodně měli vyzkoušet.

 

Tip na závěr: zejména na jaře a v létě si dejte pozor na různé alergie. Květiny sice představují překrásnou výzdobu, jejich pyl ovšem může působit rovněž negativně.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
497
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter