Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jak zařídit pokoj pro hosty

Minimálně jednou za čas se každý dostane do situace, kdy musí ve svém příbytku uvítat hosty, kteří se zdrží déle než několik hodin. A každý hostitel nebo hostitelka jistě chce, aby se u nich návštěva cítila jako doma a udělá maximum, pro pohodlí svých hostů.

Na hosty myslete už při stavbě nebo rekonstrukci

Jestliže se právě chystáte pořídit nový dům nebo byt, myslete na své budoucí hosty už v této fázi. A ve svých plánech se snažte hostinský pokoj umístit tak, abyste všem v domě nebo bytě zajistili dostatek soukromí. Máte-li patrový rodinný dům, je vhodné umístit pokoj pro hosty v přízemí a co nejdál od dětského pokoje, zejména v případě, kdy jsou děti malé a mohly by nočním pláčem hosty rušit. Pokoj pro hosty, by neměl bezprostředně sousedit ani s vaší ložnicí. Víte, přece že některé zdi mají i uši?

Máte-li tu možnost, dopřejte svým hostům jejich vlastní koupelnu a toaletu. Předejte tak řadě ne zcela příjemných situací, které mohou při několikadenní návštěvě nastat.

Postel je základ

Základem útulného hostinského pokoje je dostatečně velká postel s pohodlnou matrací. Pokud vám to prostor dovolí, pořiďte do hostinského pokoje dvoupostel, pro případ, že k vám přijede na návštěvu manželský pár. Bojujete-li s místem, nahraďte klasickou postel praktickým rozkládacícm gaučem.

Na posteli nebo ve skříních nechte svým hostům k dispozici další polštáře a deky, aby je mohli využít podle svých vlastních potřeb.

Nezapomínejte na lampičky

U postele by rozhodně neměl chybět odkládací stolek a malá lampička, která hostům poskytne dostatek světla, pokud si budou chtít večer číst nebo v noci jít na WC. Další lampička by měla být na pracovním stole, pokud je v pokoji umístěn.

Vaši hosté by měli mít také v pokoji dostatek prostoru kam si uložit své osobní věci, chybět by zde rozhodně neměla aslespoň menší skříň, věšák na odkládání věcí a velké zrcadlo.

Neutrální barvy a dekorace

Do pokoje pro hosty zvolte neutrální barvy a dekorace. Výrazné tóny, byť se vám líbí sebevíc nahraďte světlejšími tóny. Nic nezkazíte broskvovou nebo barvou bílé kávy. Vyhýbejte se odstínům, které by hostům mohli připomínat nemocniční pokoje.

Dekorace volte také neutrální. Nezapomínejte na pokojové květiny, ale vyvarujte se přemíře svých osobních věcí a talismanů dovezených z dovolených, které ve vás vyvolávají krásné vzpomínky, ale vašim hostům nic neřeknou.

Své hosty zabavte

Naopak nezapomínejte na knihy, noviny nebo časopisy, které vaše hosty zabaví v době, kdy se jim nemůžete věnovat. Nejste-li si jisti vkusem svých hostů, pořiďte do pokoje menší knihovnu, kam umístíte několik rozličných titulů. V hostinském pokoji by neměla chybět televize, rádio nebo CD přehrávač.

Toaletní potřeby

Hostům s předstihem nachystejte dostatek toaletních potřeb, které by mohly potřebovat. Nechat je můžete buď v koupelně nebo pro ně vyhraďte jednu skříňku v hostinském pokoji. Vaši hosté by měli mít přístup k několika čistým osuškám a ručníkům. Ale určitě je potěšíte, jestliže si dáte práci a připravíte jim vlastní nový zubní kartáček, pastu, krém, mýdlo a šampon.

Nezapomínejte ani na základní léky a zdravotnické potřeby. Vaši hosté vás nebudou muset zbytečně obtěžovat, pokud je třeba uprostřed noci přepadne bolest hlavy a jistě ocení, jak hezky se o ně staráte.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen