Jak zařídit studentský pokoj

  • 2015-12-09
  • 0
  • Pavel Cahlík

Vyrostl z vašeho dítěte student a vy jste to ani nepostřehli? Je nejvyšší čas mu dopřát prostor, ve kterém bude svým školským závazkům schopen dostát na výbornou. Co je pro studenta nejdůležitější a jak správně zařídit studentský pokoj?

Než začnete vybírat kusy nebo sestavy studentského nábytku, poraďte se s budoucím obyvatelem pokoje. Ušetříte si spoustu starostí. Samozřejmě to bude o dohodě, protože všechny jeho přání uspokojit nebude snadné či možné.

 

Studentská postel 

Studentská postel je jedním z hlavních kusů nábytku v pokoji vaší dospívající ratolesti. Dětské motivy, výrazné barvy a doplňky jdou rázem stranou a školák začíná vyžadovat „dospělou“ postel, která nebude ničím výrazná. I s tím se dá něco dělat. Vybírejte postel, která bude zespodu propouštět vzduch. Proces dospívání sebou mimo jiné přináší změnu hormonů v těle a tak je pravděpodobné, že se dítě bude častěji potit.

Pokud se vám povede vybrat postel, která bude během dne sloužit i jako sedačka, tak máte vyhráno. Nebude-li to z nějakých důvodů možné, tak se poohlédněte po přehozech a polštářích, s jejichž pomocí vzhled sedačky přes den navodíte. Vaše dítko to jistě ocení při poslechu hudby nebo prostě jen při polehávání.

 

Bez čeho se studentský pokoj neobejde? 

Dalšími kusy nábytku, které by ve studentském pokoji neměly chybět, jsou psací stůl, správná židle, dostatečně velká šatní skříň a osvětlení, které pokryje všechny studentské činnosti. Pozornost byste měli věnovat výběru dodatečných úložných prostorů. 

V dnešní elektronické době již není velká knihovna tak zásadní. I tak by student měl mít prostor na to uložit učebnice či povinnou četbu, která ještě není v čtečce elektronických knih. Navíc může posloužit i na drobnosti, které se zcela jistě v pokoji začnou hromadit.

 

 
 
 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
669
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter