Jak zkombinovat různé kusy nábytku

  • 2015-07-23
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jak zkombinovat různé kusy nábytku

Asi nikomu z nás se nepovedlo zařídit si kompletně celý byt najednou. Zařizovaní interiéru je proces, který taky nemusí nikdy skončit. Zvelebování a zútulňování prostoru, ve které bydlíme, máme v krvi. Ale jak se nedostat do pasti nevkusu? Na to je poměrně těžká odpověď. Vše záleží na prostoru a hlavně na vkusu majitele. Existují ale i základní pravidla, která Vám pomohou, aby Vám to příslovečně nepřerostlo přes hlavu a Vy se neutopili ve změti doplňků a nábytku.

 

Držte se stylu

Najít vlastní styl trvá dlouho. Není nic špatného na tom, pokud se inspirujete v časopisech nebo na návštěvách u svých známých. Naopak, vybíráte jen to nejlepší pro Vás. Mohou tak vzniknout krásné interiéry, které budou i tak nést Váš rukopis. Ale neskákejte od stylu ke stylu.

Pokud se rozhodnete pro jednoduchý čistý styl, tak bude “buclatá” pohovka plná nejrůznějších oblouků působit jako pěst na oko. To stejné platí i v opačném směru. K opulentní sedací soupravě bude jednoduchá knihovna naprosto nevhodná. Držte se jednoho směru a jemu podřiďte výběr všech kousků.

 

Dodržujte barevné schéma 

Každý má nějakou oblíbenou barvou. Bílá je klasika, šedá univerzální a třeba hnědá Vás podvědomě přenese do přírody. Přesto není vůbec lehké je zkombinovat. Základní kusy nábytku by měly vždy ladit s vybavením. V prostoru si můžete dovolit jeden předmět, který kompletně vybočí z barevného schématu. Takový solitér pak na sebe bude poutat pozornost. 

Pokud si nejste jisti, které barvy se k sobě hodí, tak využijte například nástroje Adobe Kuler. Tato šikovná pomůcka vychází ze základních principů práce s barvami. Je přístupná zdarma, nemusíte se registrovat a poměrně snadno si ke své vyvolené barvě najdete všechny možné kombinace, které připadají v úvahu.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
339
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter