Jarní úklid

  • 2017-03-11
  • 0
  • Nábytek Elegance
Jarní úklid

Máte chuť pustit se do uklízení? A ne jenom povrchního, ale rovnou generálního? Abyste se nesedřeli hned v první jarní den, inspirujte se, jak by to šlo lépe.

Dost bylo zimního lenošení! Je čas na jarní úklid!

Aby z Vaší dobré nálady a nekonečné energie nezůstali jenom trosky, tak je dobré udělat si plán. Bod po bodu si nalinkujete, kde začnete, i kde skončíte. Vyhnete se tak přecházení z jedné místnosti do druhé a uklízení všech pokojů najednou. Nestane se Vám, že na nějakou část bytu nebo kus nábytku zapomenete.

                                        

Možná si kladete otázku „kde začít?“ 

Snadná odpověď. Nejlepší start pro úklid je ložnice. Do cíle Vás přivede koupelna a WC

Když se na to podíváte, tak Vám to hned přijde logické. Ložnice je prostorem čistoty, harmonie a klidu. Proto si zaslouží největší péči a čisticí prostředky i Vaší energii jenom pro sebe. Za to koupelna a WC jsou místnosti, kam chodíte pro čistou vodu, něco umýt a následně spláchnout, takže by to nemělo efekt.

 

Ložnice

V první řadě stáhnete z lůžkovin ložní prádlo, které následně dejte do praní, podle pokynů výrobce. Nejlepší je však praní na 60 °C už jen z důvodu, že jde o teplotu nepříjemnou pro nasbírané nečistoty. Nezapomeňte ani na matraci, která potřebuje pořádně vyvětrat, vyprášit a pokud je to možné, tak určitě i vyprat její potah. Setřete prach z komody, ze skříně, polic i obrazů, a také z rámů postele. 

Tip pro úklid: doma vyrobený čistič, který má dokonce antibakteriální účinky, je ocet v kombinaci s pomerančovými slupkami. Nejlepší je nechat tento roztok několik týdnů vyluhovat a potom přelít do lahve s rozprašovačem, díky které snadno dostanete přípravek i na nedostupná místa.

 

Kuchyňská linka

Na té se denně pracuje, a hlavně s potravinami, takže je důležité, aby byla důkladně čistá. O tom, že je potřebné utřít prach, se asi ani mluvit nemusí. Důležité totiž je vyčistit i mastné a jiné skvrny na pracovní desce, dvířkách, či vestavěných spotřebičích. Dvířka je nejlepší čistit pohybem seshora dolů a zpět, aby nezůstali šmouhy a kuchyňská linka zůstala dokonalá.

Tip pro úklid: na zašlé a mastné skvrny je nejlepším řešením octová nebo mýdlová voda a pro účel vůně citron.

 

Čalouněné postele a sedací souprava

Zašlý a zaprášený materiál na kráse ani náladě nepřidá. Nejlepšími domácími pomocníky jsou vysavač, vlhčené ubrousky, houbička, voda, saponát, ale dokonce i zubní kartáček. Při čištění nepoužívejte moc vody, protože by logicky materiál zůstal mokrý, proto stačí čistě saponát, který rozetřete do pěny.

Postele a sedací souprava budou zase jako nové.

 

Koupelnový nábytek

Ani koupelnový nábytek nemůže zůstat bez povšimnutí. Vlivem vlhkého prostředí a cákání se i na něm dokáže nahromadit prach a špína. Avšak hodně vody rovněž nepotřebuje. Je ve většině případů lakovaný a v tom případě stačí na údržbu pouze měkký hadřík, kterým jednoduše setřete nečistoty.

 

Ke generálnímu úklidu patří i mytí oken. Nejlepším pomocníkem je praktická stěrka, ale také měkké hadříky, či dokonce noviny. Ale pozor! Nesmí to být lesklé letáky, ale klasický novinový papír. Jako přípravek můžete použít vodu smíchanou s octem nebo vodu smíchanou třeba s jarem. Vezměte to od rámů, vyměňte vodu a pusťte se do skel. Nově existují sofistikované automatické stěrky se zásobníkem, které Vám práci jednoznačně ulehčí.

Tak ať se Vám letošní jarní úklid vydaří!

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
441
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter