Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jarní úklid – rychle a snadno

Máte po dlouhé zimě tolik energie, že chcete zvládnout i velký jarní úklid? Uvítali byste rady a tipy jak na to a nechali se inspirovat? Není nic jednoduššího, než si přečíst pár dobrých rad a jarní úklid zvládnout s veškerou grácií.

Po dlouhé zimě přichází období, které nás doslova nutí k tomu, abychom vzali do rukou hadry a košťata a pustili se do velkého gruntování. Tomu období se říká jaro a je právě tady! Aby jarní práce šla od ruky, tak zajisté se hodí pár dobrých tipů, jak to všechno v pohodě a bez ujmy na zdraví zvládnout.

Tak, jako venku svítí slunce, štěbotají ptáci a začínají kvést stromy a louky, tak je potřebné stejnou pozitivní energii vpustit do našich příbytků, tedy domů a bytů. Chcete to však udělat si systém, aby se úklid pro nás nestal spíš noční můrou než radostí.

 

Udělejte si plán jarního úklidu. 

Jarní úklid znamená, že sáhnete i do koutů vašeho domova, o které běžně nezavadíte a tak, abyste neběhali od jednoho ke druhému, nastavte si systém úklidu, tedy odkud začnete a čím skončíte.

  • V první řadě se pusťte do třídění všeho, co je už staré, zničené nebo zimní. To znamená, že vaše originální šatní skříně  projdou generálním tříděním. Staré a zničené bude odstraněné, zimní nahrazené jarním a podobně.
  • Když máte hotovo, tak druhý bod vašeho jarního úklidu je čištění a praní všech bytových textilií. Jedná se tedy o záclony, závěsy, povlečení, polštářky, ubrusy, které zdobí váš moderní nábytek a podobně. Následně se zbavte prachu a pavučin. Potom se můžete pustit do mytí oken, okenních rámů a vnitřních i venkovních parapetů.
  • Dalším prostorem, který si bez pochyb zaslouží jarní úklid je kuchyň. Prostorné kuchyňské linky nabízejí množství místa k tomu, aby se v nich nahromadily i nepotřebné věci. Zbavte se tedy všeho nepotřebného a prošlého, očistěte prostory od prachu i mastné špíny a nezapomeňte ani na dřez, sporák či mikrovlnnou troubu.
  • Jako poslední přichází na řadu také WC a koupelna a koupelnový nábytek. I tady je potřebné zbavit se všeho, co už nepoužíváte, vyprat koberečky, vyměnit ručníky a vyčistit vanu, umývadlo, vodovodní baterie a také obklady a dlažbu.
  • A když už jsme u čisticích prostředků, tak bez nich se rozhodně žádný úklid neobejde. Můžete si je hromadu zakoupit, ale také využít osvědčené domácí čisticí prostředky. Asi tím nejúčinnějším je klasický ocet, který můžete vždy kápnout do vody se saponátem. Je účinný i na kovové části, sklo či keramickou dlažbu.
  • Nemůže chybět ani koště, mop, kvalitní prachovky, hadříky či praktický vysavač.

A teď, když už máte hotovo, tak stačí vybrat vhodné jarní dekorace a vyzdobit parapety oken, elegantní nábytek a podobně, aby na vás dýchalo jaro ze všech koutů.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen