Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jarní úklid snadno a rychle - se zaměřením na nábytek

Jaro je obdobím, kdy většina lidí věnuje údržbě svého příbytku více času, než obvykle a pouští se do jarního úklidu. Nutno podotknout, že tahle nepříliš oblíbená činnost není žádným výmyslem moderních přepečlivých hospodyněk, ale své kořeny má již v hluboké historii. A je to prosté. Dříve se v každé světnici topilo dřevem a uhlím, což nepatří zrovna k nejčistším způsobům vytápěním a na konci topné sezóny to bylo v domě velmi často hodně znát. Takže se s prvními jarními paprsky lidé pustili do gruntování svého příbytku a zůstalo jim to dodnes.

Dříve než se do jarního úklidu pustíte, je dobré projít si celý dům a zapsat si vše, co je potřeba uklidit anebo opravit. Pak je třeba vytvořit seznam úklidových prostředků a všeho ostatního, co je potřeba dokoupit a pustit se do samotné práce.

Postupujte systematicky od zhora dolů a zleva doprava. Vytáhněte postupně všechny věci ze skříní a zpět vraťte jen ty, které ještě potřebujete. Vše ostatní prodejte nebo rozdejte. Vyluxovat byste měli nejen koberce, ale také stěny a stropy. Divili byste se, kolik prachu se během zimy posbírá v nedostupných místech, i přesto, že dávno netopíte v kamnech. Vyprat byste měli všechny textilie, umýt všechny okna a dokonale vydrhnout podlahy. A pozornost byste měli věnovat také svému nábytku. Dříve než věci do skříní vrátíte, je potřeba ho otřít nejen zvenčí, ale také zevnitř a zezadu, je-li to možné.

Olivový olej na dřevo

Máte-li doma suchý vzduch, jeho dopady na sobě můžete cítit nejen vy, ale i váš nábytek. Zejména ten dřevěný. Kondici mu vrátíte, pokud jej přetřete vlhkým hadříkem namočeným ve vodě s prostředkem na nádobí. A pak jej přeleštíte speciálním leštícím přípravkem na dřevo. A nebo to můžete vyzkoušet po vzoru našich předků a vzít si na pomoc olivový olej. Na měkký hadr nastříkejte nebo nalijte pár kapek olivového oleje a přeleštěte s ním nábytek. Olej nikdy nelijte přímo na dřevo a jeho účinky nejdříve vyzkoušejte na méně nápadném místě. To byste koneckonců měli udělat se všemi úklidovými přípravky.

Máte-li nábytek s hrubší stuktorou a v jeho rýhách zůstává špína, vezměte si na pomoc starý měkký zubní kartáček, s nímž drážky hravě vyčistíte a pak nábytek vyleštěte.

Na nábytek, kterému již chybí jiskra, si hospodyňky dříve vzali obyčejný černý čaj. Horký čaj nechali vychladnout na pokojovou teplotu, Pak měkký hadřík vyždímali v čaji a nábytek přetřeli.

Majonéza na skvrny od vody

Možná je to pro mnohé překvapivé, ale na skvrny od vody zabere majonéza. Tedy alespoň generace před námi s nedostatkem úklidových prostředků na ni nedali dopustit. Vrstvu majonézy nechali na poškozeném místě působit minimálně několik hodin, v ideálním případě přes noc. Ráno místo vyčistitili, přeleštili a bylo po problému.

Jak je vidět, k lepšímu a hlavně čistčímu prostředí v bytě nám mohou pomoci nejen úklidové prostředky plné chemie, ale také suroviny, do nichž byste to možná ani neřekli.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen