Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jarní úklid snadno a rychle - se zaměřením na nábytek

Jaro je obdobím, kdy většina lidí věnuje údržbě svého příbytku více času, než obvykle a pouští se do jarního úklidu. Nutno podotknout, že tahle nepříliš oblíbená činnost není žádným výmyslem moderních přepečlivých hospodyněk, ale své kořeny má již v hluboké historii. A je to prosté. Dříve se v každé světnici topilo dřevem a uhlím, což nepatří zrovna k nejčistším způsobům vytápěním a na konci topné sezóny to bylo v domě velmi často hodně znát. Takže se s prvními jarními paprsky lidé pustili do gruntování svého příbytku a zůstalo jim to dodnes.

Dříve než se do jarního úklidu pustíte, je dobré projít si celý dům a zapsat si vše, co je potřeba uklidit anebo opravit. Pak je třeba vytvořit seznam úklidových prostředků a všeho ostatního, co je potřeba dokoupit a pustit se do samotné práce.

Postupujte systematicky od zhora dolů a zleva doprava. Vytáhněte postupně všechny věci ze skříní a zpět vraťte jen ty, které ještě potřebujete. Vše ostatní prodejte nebo rozdejte. Vyluxovat byste měli nejen koberce, ale také stěny a stropy. Divili byste se, kolik prachu se během zimy posbírá v nedostupných místech, i přesto, že dávno netopíte v kamnech. Vyprat byste měli všechny textilie, umýt všechny okna a dokonale vydrhnout podlahy. A pozornost byste měli věnovat také svému nábytku. Dříve než věci do skříní vrátíte, je potřeba ho otřít nejen zvenčí, ale také zevnitř a zezadu, je-li to možné.

Olivový olej na dřevo

Máte-li doma suchý vzduch, jeho dopady na sobě můžete cítit nejen vy, ale i váš nábytek. Zejména ten dřevěný. Kondici mu vrátíte, pokud jej přetřete vlhkým hadříkem namočeným ve vodě s prostředkem na nádobí. A pak jej přeleštíte speciálním leštícím přípravkem na dřevo. A nebo to můžete vyzkoušet po vzoru našich předků a vzít si na pomoc olivový olej. Na měkký hadr nastříkejte nebo nalijte pár kapek olivového oleje a přeleštěte s ním nábytek. Olej nikdy nelijte přímo na dřevo a jeho účinky nejdříve vyzkoušejte na méně nápadném místě. To byste koneckonců měli udělat se všemi úklidovými přípravky.

Máte-li nábytek s hrubší stuktorou a v jeho rýhách zůstává špína, vezměte si na pomoc starý měkký zubní kartáček, s nímž drážky hravě vyčistíte a pak nábytek vyleštěte.

Na nábytek, kterému již chybí jiskra, si hospodyňky dříve vzali obyčejný černý čaj. Horký čaj nechali vychladnout na pokojovou teplotu, Pak měkký hadřík vyždímali v čaji a nábytek přetřeli.

Majonéza na skvrny od vody

Možná je to pro mnohé překvapivé, ale na skvrny od vody zabere majonéza. Tedy alespoň generace před námi s nedostatkem úklidových prostředků na ni nedali dopustit. Vrstvu majonézy nechali na poškozeném místě působit minimálně několik hodin, v ideálním případě přes noc. Ráno místo vyčistitili, přeleštili a bylo po problému.

Jak je vidět, k lepšímu a hlavně čistčímu prostředí v bytě nám mohou pomoci nejen úklidové prostředky plné chemie, ale také suroviny, do nichž byste to možná ani neřekli.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen