Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Je paletový nábytek jen výstřelkem doby aneb netradiční bydlení

Postel, konferenční stolek, barový pult, či botník. To vše a mnohem více lze vyrobit z palet. Fenomén paletového nábytku se u nás zabydlel, jak nikde jinde na světě. Co stojí za jeho oblibou?

Ve třicátých letech dvacátého století, kdy palety spatřily světlo světa, by si asi nikdo nepomyslel, že za několik desítek let později budeme tuto součást přepravního průmyslu považovat za dokonalý materiál k výrobě nábytku. Možná ani výrobce kytar Taylor, který jako první vytvořil hudební nástroj z palety, nedomyslel svoji ideu.

 

Paleta, jako ukazatel fungující ekonomiky?!

Dnes se o paletách mluví v superlativech. Někteří považují tento kus dřeva dokonce za stěžejní prvek globální ekonomiky. Přestože se o přetváření palet v designerské kousky snažilo již několik nadšenců před desítkami let, boom přišel až před několika lety. Nejenom zastánci recyklace tak vyhledávají staré palety, aby z nich stvořili moderní a funkční nábytek.

Po roce 2010 se tento paletový trend přenesl i k nám. Několik podnikatelů neváhalo a pustilo se na neprobádanou půdu. Téměř šest a půl tisíc uživatelů sociální sítě Facebook mluví o firmě, která vznikla ve středočeských Nehvizdech. Potenciální zákazníci pak nejenom že kladně hodnotí počínání této společnosti, nýbrž i přidávají další originální nápady. Na tento stav tak zareagovala další řada výrobců.

Co Čech, to kutil

Velkou předností paletového nábytku je kromě jeho ceny i variabilita, jednoduchost dotváření, praktičnost, ale i možnost vyrobit si alespoň z části nábytek sám. To jsou faktory, díky nimž si Češi tento typ nábytku tak zalíbili. Také v kombinaci s klasickým nábytkem může vypadat opravdu skvěle.

Do povědomí se paletový nábytek dostal především kvůli své ceně a praktičnosti. K tomuto stavu výrazně přispěly i workshopy, které pořádají jednak neziskové a ekologické organizace, ale i samotní výrobci paletového nábytku. Přestože se to zdá na první pohled zvláštní, pořádat praktický seminář, přibližující výrobu nábytku, ukazuje další pohled jasným směrem. Kromě toho, že si firmy svým entuziasmem zákazníky získají, mají možnost okoukat i nejrůznější designové alternativy a „vychytávky,“ vytvořené přímo zákazníky. Získávají tak dokonalou zpětnou vazbu o oblibě konkrétního kusu nábytku.

Kutilství je zájmem nejednoho Čecha. Proto i paletový nábytek, jehož pozitivní vlastností se stala též jeho variabilita, dosahuje takové obliby. Jsme svědky trendu, kdy významné odborné portály i časopisy, zabývající se stavebnictvím a architekturou, zařazují do svých periodik aktuality, zajímavosti a návody ze světa paletového nábytku.

Pokud bychom měli říci, zda je paletový nábytek jen výstřelek, nebo revolucí, nenajdeme jasnou odpověď. Protože trvání tohoto fenoménu má u nás téměř jepičí historii, bylo by nesmírně ošidné hodnotit jeho budoucnost.

Nicméně je zřejmé, že paletový nábytek zanechal už dnes v našich domácnostech nesmazatelnou stopu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen