Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jídelna a jídelní kout

Prostor pro samostatnou jídelnu má v našich končinách asi jen málo kdo. Jídelní kout si ale najde místo v každé domácnosti. Jíst pohromadě u jednoho stolu je totiž rituál, který rozhodně stojí za vyzkoušení. Jídelní stůl se tak stává prakticky středobodem domácnosti.

Psát o tom, že do jídelny patří stůl a židle je zcela zbytečné. Na co byste ale při plánování tohoto prostoru neměli zapomenout? A co je potřeba dodržet?

Rozměry, rozměry, rozměry

Když hlídáte každý centimetr, tak si asi nepořídíte stůl pro 12 osob. Výhodným řešením jsou rozkládací stoly. Zde ale dávejte pozor na to, kde jsou umístěny nohy a jak je řešeno rozkládání. Může se totiž stát, že dodatečně "přisazená" osoba bude mít nohu od stolu mezi svými a nebude se rozhodně cítit pohodlně.

Zjednodušeně se dá říci, že byste měli na jednoho strávníka počítat min. 55 cm (lépe 60 - 65 cm). Takto si jednoduše můžete stanovit délku svého nového stolu. Na výšku by měl respektovat sedací nábytek, který si pořizujete. Obvykle má pak stůl výšku cca 75 cm. Pokud k tomu máte prostor, zkuste popřemýšlet o kulatém stolu, který ze své podstaty nabízí více místa.

Doplňky a nábytek

Vše je jen o prostoru. Pokud máte stůl umístěný přímo v kuchyni, tak se vás potřeba různých dodatečných kusů nábytku asi moc týkat nebude. Pokud ale stůl stojí samostatně v prostoru, měli byste pouvažovat například o příborníku, který poskytne vhodné místo na odkládání nádobí či pokrmů.

Stejně tak tuto možnost nabídne i odkládací stolek, který může posloužit i v jiných místnostech. Zde se fantazii meze nekladou. Na co byste ale neměli rozhodně zapomenout je koberec. Nejenže opticky vymezí jídelní prostor, poskytne ale navíc i příjemné teplo.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen