Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jídelní set je třeba důkladně vybírat. Řekneme Vám proč.

Jídelní set najdete s jistotou v každé domácnosti. Jídelní stůl a kuchyňský sedací nábytek jsou naprostou klasikou a nepostradatelnou součástí všech interiérů. Jídelní set je skvělou alternativou k zakázkové výrobě. Nemusíte si dělat starosti s návrhem designu a máte jistotu, že vše obdržíte v takové kvalitě, kterou jste si objednali. Budete ovšem omezeni nabídkou již stávajících variant. Ta ale v dnešní době není zdaleka tak limitující.

Jak vybrat jídelní set

Zásadní otázkou bude velikost Vaší domácnosti. Nezapomeňte ale ani na návštěvy, příbuzenstvo nebo kamarády Vašich dětí, kteří si neohlášeně přijdou hrát a zůstanou třeba i na oběd. To neznamená, že byste se automaticky měli rozhodnout pro jídelní set pro 12 lidí. Nicméně je potřeba tento faktor zohlednit.

Než začnete vybírat, tak si důkladně promyslete, co Váš prostor “snese”. V prostoru kolem stolu se musíte Vy i ostatní dokázat pohybovat. Minimum pro manipulaci se židlí u stolu je 60 cm. Ale to je opravdu naprosté minimum měřené se zasunutou židlí u stolu. Pokud na židli již někdo sedí, tak se těchto 60 cm zmenší o nějakých 40 až 50 cm. A 10 cm není rozhodně příjemný prostor pro průchod. 

Pokud máte tedy menší prostor, volte rozkládací stůl, který poslouží ve stavu nouze. Nedostatek židlí pro rozloženou variantu můžete vyřešit skládacími židlemi, které uskladníte například v komoře zavěšené na zdi nebo pod postelí. 

Volba materiálu je čistě individuální záležitost. Pokud se rozhodnete pro laminátovou desku jídelního stolu, tak se snažte vybírat výrobky s tzv. ABS hranou, která je kvalitnější a lépe snáší nárazy. Nábytek z masivu vyžaduje pravidelnou péči. Čalounění židlí je opět zcela na Vašem vkusu. Vybírejte ale látky, které odpuzují tekutiny. Kožené židle budete muset pravidelně udržovat.  

 

Tím to nekončí

Jídelní prostor není pouze a jen stůl a židle. K dotvoření celku budete potřebovat i další kusy nábytku. Především pak příborník nebo podobná komoda. Kromě estetického hlediska má příborník, jak jeho jméno již naznačuje, i praktickou stránku.

Můžete na něj například odložit (samozřejmě s nějakou podložkou) horký hrnec, ze kterého se chystáte servírovat. Ušetříte si tak neustálé odbíhání a budete mít více času se věnovat svým hostům. Do útrob komody nebo příborníku pak můžete odložit kusy nádobí nebo kuchyňského náčiní, které nevyužíváte tak často.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen