Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Jídelní sety a jejich zákonitosti

Dnešní podoba kuchyní má jinou tvář, než ta dřívější. Přestože se nezapomíná na kuchyňskou linku a dostatečný prostor pro vaření a odkládání věcí, jako by se pozapomnělo na jídelní kout, na jídelnu. Výběr toho nejlepšího jídelního stolu a židlí tak často bývá nelehkou záležitostí.

Nákup jídelních souprav nebyl nikdy snadnou a rychlou záležitostí. Na jedné straně zajisté přemýšlíte, jakou zvolit velikost jídelního stolu a na straně druhé zvažujete počet židlí k tomuto nepostradatelnému doplňku vaší kuchyně z hlediska nejen praktičnosti, ale také dostatečného prostoru.

 

Vždy musíme počítat s více jak jedním metrem čtverečním pro každého strávníka

Máte-li propojený kuchyňský kout s obývacím pokojem, jistě se nemusíte bát využívat prostorového bonusu. Je však vždy na místě, zaměřit se na základní charakteristiky. Místo pro jednoho strávníka by mělo dosahovat plochy téměř 1,3 m². Znamená to, že více než jeden metr čtvereční potřebujete pro sezení, vstávání, odsouvání židle nebo pro usedání. Základním pravidlem, které říká, že jeden člověk zabere minimálně 60 cm na šířku, by se měli řídit ti z vás, kteří zvažují moderní minimalistické řešení jídelních setů.

Dlouhý stůl z masivního dřeva je sice designově dokonalý, nicméně pro malé místnosti nevhodný. To samé platí i pro stoly kulaté. Kulaté stoly, které vypadají opticky hodně rozlehle, vytváření nadbytečný a nevyužitelný prostor. Proto jsou vhodné spíše do větších interiérů. Naopak stoly čtvercových nebo obdélníkových tvarů mají jednu nespornou výhodu. Vlastníte-li malou kuchyň nebo jídelní kout, můžete takovýto stůl v případě, že stolujete sami nebo ve dvou, přisunout ke zdi nebo k rohové lavici, čímž získáte tak požadovaný prostor navíc.

Pozor na laminátové povrchy

Neméně podstatný je též materiál jídelních setů. Stoly se vyrábějí jednak z masivního dřeva, ale můžete pořídit i stoly železné a umělé. Moderní je taktéž kombinace skleněné desky s chromovanou konstrukcí. Mezi jednoduché a oblíbené varianty patří jídelní sety s lepeným laminátovým povrchem. Na tento povrch bychom měli být obzvláště opatrní, protože třeba horký hrnec polévky, z něj může lehce udělat nevzhledný prvek domácnosti. Avšak, použijeme-li pevné prostírání, žádné nabobtnání a praskání stolu nám nehrozí.

Do malých bytů se zase hodí rohové lavice a atypické stoly. Pro čtyřčlennou rodinu bychom měli počítat se stolem o rozměrech 120 x 60 nebo 80 cm. Ani z rohových sestav již nemusíme mít strach. Doby, kdy nevzhledné rohové soupravy vládly panelákovým bytům, jsou pryč. Dnes nalezneme jednak škálu praktických a elegantních lavic, které jsou charakteristické svým minimalistickým designem a jednak též stylové lavice, uzpůsobené všem našim potřebám.

Výběr je dnes opravdu veliký, proto se můžete kromě praktičnosti řídit také svým osobitým vkusem a nápaditostí.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen