Kam s cennostmi v bytě?

  • 2016-04-21
  • 0
  • Pavel Cahlík
Kam s cennostmi v bytě?

Pro každého může být cenné něco jiného. Někteří si představí peníze, vkladní knížky nebo šperky. Pro jiné to mohou být fotografie nebo jiné předměty se silně citovým podtónem. Ať již patříte do té či oné skupiny, zcela jistě se dostanete do bodu, kdy budete přemýšlet, jak tyto věci ve svém bytě bezpečně uložit.

Nemusíme se nutně bavit jen o ochraně před zloději. Své cennosti se vyplatí chránit i před nenechavými ručkami ratolestí, které hledají způsob, jak se zabavit. Než ale začnete vymýšlet nejlepší místo pro trezor, tak se zamyslete nad pojištěním domácnosti. To by měl být absolutní základ.

 

Trezor do každé domácnosti

Trezor napadne při úkolu uschovat cennosti snad každého. Je to rozumný způsob, jak navodit pocit, že je o vše postaráno. Ano navodit pocit. Nejlevnější kousky sice můžete pořídit již od tisíce korun, ale v tomto případě se bude jednat spíše o placebo. Půjde totiž o úschovu, ne o ochranu.

Trezory byste měli vybírat podle toho, co v nich budete uchovávat. Budou to spíše dokumenty? Poté rozhodně potřebujete ohnivzdorný typ. Hotovost a šperky vám zase pojišťovna nepojistí, pokud se neprokážete trezorem dané bezpečnostní třídy. Pokud to ale myslíte vážně, tak se rozhodně nevyplatí šetřit.

Je to celkem věda a to jsem ještě nezmínil, že existují trezory nábytkové a určené pro zazdění. A pokud nejste zrovna v procesu plánování rekonstrukce či novostavby, tak si buďte jisti, že instalace takového trezoru bude hlučná, prašná a drahá. V případě nábytkových trezorů se vystavujete nebezpečí, že si je zloděj prostě a jednoduše celé odnese.

 

Alternativy

Co tedy dělat, když trezor v bytě není z nějakého důvodu nic pro vás? Vždy existuje možnost si část trezoru pronajmout v bance. Bezpečnostní schránky již nejsou výsadou majetnických milionářů. Učíme se totiž investovat do kvalitních věcí a s tím roste i potřeba je kvalitně uschovávat.

Ani trezor ani banka? V tom případě se do akce dostanou příslovečné české zlaté ručičky. Onou poslední možností je totiž vyrobit si doma vlastní skrýš. Sice vám ji pojišťovna neuzná, zřejmě neodolá požáru, ale máte šanci, že ji zloděj přehlídne.

A ty nejznámější? Ano – tam se zloděj podívá, když bude mít čas. Spodní strana zásuvek ve Vaší komodě, zadní strana obrazů a skříní a nebo uvolněná prkna. Záludné jsou i duté nohy od stolu nebo prostor mrazáku. 

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
481
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter