Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Kam s cennostmi v bytě?

Pro každého může být cenné něco jiného. Někteří si představí peníze, vkladní knížky nebo šperky. Pro jiné to mohou být fotografie nebo jiné předměty se silně citovým podtónem. Ať již patříte do té či oné skupiny, zcela jistě se dostanete do bodu, kdy budete přemýšlet, jak tyto věci ve svém bytě bezpečně uložit.

Nemusíme se nutně bavit jen o ochraně před zloději. Své cennosti se vyplatí chránit i před nenechavými ručkami ratolestí, které hledají způsob, jak se zabavit. Než ale začnete vymýšlet nejlepší místo pro trezor, tak se zamyslete nad pojištěním domácnosti. To by měl být absolutní základ.

 

Trezor do každé domácnosti

Trezor napadne při úkolu uschovat cennosti snad každého. Je to rozumný způsob, jak navodit pocit, že je o vše postaráno. Ano navodit pocit. Nejlevnější kousky sice můžete pořídit již od tisíce korun, ale v tomto případě se bude jednat spíše o placebo. Půjde totiž o úschovu, ne o ochranu.

Trezory byste měli vybírat podle toho, co v nich budete uchovávat. Budou to spíše dokumenty? Poté rozhodně potřebujete ohnivzdorný typ. Hotovost a šperky vám zase pojišťovna nepojistí, pokud se neprokážete trezorem dané bezpečnostní třídy. Pokud to ale myslíte vážně, tak se rozhodně nevyplatí šetřit.

Je to celkem věda a to jsem ještě nezmínil, že existují trezory nábytkové a určené pro zazdění. A pokud nejste zrovna v procesu plánování rekonstrukce či novostavby, tak si buďte jisti, že instalace takového trezoru bude hlučná, prašná a drahá. V případě nábytkových trezorů se vystavujete nebezpečí, že si je zloděj prostě a jednoduše celé odnese.

 

Alternativy

Co tedy dělat, když trezor v bytě není z nějakého důvodu nic pro vás? Vždy existuje možnost si část trezoru pronajmout v bance. Bezpečnostní schránky již nejsou výsadou majetnických milionářů. Učíme se totiž investovat do kvalitních věcí a s tím roste i potřeba je kvalitně uschovávat.

Ani trezor ani banka? V tom případě se do akce dostanou příslovečné české zlaté ručičky. Onou poslední možností je totiž vyrobit si doma vlastní skrýš. Sice vám ji pojišťovna neuzná, zřejmě neodolá požáru, ale máte šanci, že ji zloděj přehlídne.

A ty nejznámější? Ano – tam se zloděj podívá, když bude mít čas. Spodní strana zásuvek ve Vaší komodě, zadní strana obrazů a skříní a nebo uvolněná prkna. Záludné jsou i duté nohy od stolu nebo prostor mrazáku. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen