Když není na kancelář v bytě místo

  • 2014-07-16
  • 0
  • Pavel Cahlík

Především v panelové zástavbě musí jeden pokoj plnit hned několik funkcí. Jinak mnohdy dobře koncepčně řešené interiéry, tak naplno odhalí jednu ze svých největších slabin. Kombinace ložnice a pracovny nebo obývacího pokoje a pracovny s sebou přináší vždy jistá úskalí.

Přičemž poslední zmiňovaná varianta (tedy obývací pokoj - pracovna) je alespoň z mého pohledu horší. Ptáte se proč? V obývací pokoji byste měli hostit návštěvy, dokazovat jim svou pohostinnost a “předvádět” to nejlepší z vaší domácnosti. Nevidím nic vábného na tom, dívat se na horu papírů na jedné straně a roky nepoužívaná CD na straně druhé.

“Jednotlivé kusy nábytku vybírejte obzvláště pečlivě.”

Pokud je pracovní místo součástí prostoru s jiným druhem využití, nesmí ho nijak výrazně narušit. Proto volte spíše subtilní kusy nábytku, které nijak výrazně nenaruší harmonii ve vašem prostoru.

Potřebujete-li úložné prostory, vybírejte co možná nejuniverzálnější. To znamená, že byste pokud možno měli rezignovat na specializované poličky na CD nebo DVD nebo kartotéky (pokud nejsou nějakým způsobem zamaskované). Nezapomínejte na to, že se snažíte sladit dva naprosto odlišné světy a proto musíte občas udělat kompromis.

“Schovejte vše, co najdete.”

Své složky, pořadače a další drobnosti se snažte poschovávat, jen co to jde. Samozřejmě si zachovejte jistou míru ergonomie, ať nemusíte při “lovení” tužky například odstrkovat počítač. CD a DVD si můžete jednoduše schovat do krabic, které působí rozhodně méně rušivým dojmem - raději 3 větší objekty než 200 menších.

 
 
 
Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
649
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter