Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Knihy v interiéru

Češi patří k milovníkům knih. Pravidelně se objevují statistiky, podle kterých například průměrný Čech utratí za knihy zhruba 500 korun ročně a jejich čtením stráví 33 minut denně. Ale jak je to s jejich skladováním? Jak na knihy v interiéru?

 

Pominu-li tu skupinu čtenářů, která knihy po přečtení ihned nese do antikvariátu nebo je prodává na internetu, musí každý čtenář v jistém momentu řešit jejich skladování. Obzvláště u knih každého ihned napadne si pořídit knihovnu.

 

Jak na knihovnu? 

Knihovny či knihovničky najdete v každé domácnosti. Mnohdy jednoúčelové kusy nábytku jsou v interiéru buďto trpěny nebo naopak zabírají dominantní postavení. S výběrem většinou nebývá problém. Pokud nebudete chtít dominantu od světoznámé značky, vyberete knihovnu i za tisíc korun.

 

V jednom prostoru byste měli mít ale vždy stejné knihovny. Toto je jednoduché pravidlo, které Vám ušetří spoustu starostí a nákladů, pokud plánujete do budoucna svou sbírku knih rozšiřovat. Volná místa můžete prozatím zaplnit například fotografiemi ve vkusných rámečcích.

 

Triky s knihami 

A víte proč v časopisech působí všechny pokoje s knihovnami tak uhlazeným dojmem? Protože před samotným fotografováním si stylisté dají tu práci a knihy srovnají podle jejich velikostí, barev a dokonce i šířky. Někdy knihy obrátí, aby byly vidět pouze listy.

Různobarevné hřbety totiž působí chaotickým dojmem. Stejný trik můžete použít i Vy. Tedy pokud se Vám bude chtít. Podle mne to ubere prostoru na autenticitě. Ale například podle barvy třídím knihy i já.

 

Alternativní způsoby uložení

Existují i jiné způsoby, jak se dá s knihami v prostoru nakládat. Můžete si například pořídit skryté police, které nejsou po vyskládání knih vidět. Knihy tak budí dojem, že jsou na stěnu přilepeny. 

Viděl jsem i interiéry, kde si majitelé knihy prostě jen vyskládali na sebe ke zdi. Nebo svou sbírku používali jako noční či konferenční stolky – samozřejmě s nějakým krycím sklem. To je ale opravdu alternativní způsob uložení, který vyžaduje notnou dávku citu, aby bylo poznat, že je to schválně.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen