Knihy v interiéru

  • 2015-09-06
  • 0
  • Pavel Cahlík
Knihy v interiéru

Češi patří k milovníkům knih. Pravidelně se objevují statistiky, podle kterých například průměrný Čech utratí za knihy zhruba 500 korun ročně a jejich čtením stráví 33 minut denně. Ale jak je to s jejich skladováním? Jak na knihy v interiéru?

 

Pominu-li tu skupinu čtenářů, která knihy po přečtení ihned nese do antikvariátu nebo je prodává na internetu, musí každý čtenář v jistém momentu řešit jejich skladování. Obzvláště u knih každého ihned napadne si pořídit knihovnu.

 

Jak na knihovnu? 

Knihovny či knihovničky najdete v každé domácnosti. Mnohdy jednoúčelové kusy nábytku jsou v interiéru buďto trpěny nebo naopak zabírají dominantní postavení. S výběrem většinou nebývá problém. Pokud nebudete chtít dominantu od světoznámé značky, vyberete knihovnu i za tisíc korun.

 

V jednom prostoru byste měli mít ale vždy stejné knihovny. Toto je jednoduché pravidlo, které Vám ušetří spoustu starostí a nákladů, pokud plánujete do budoucna svou sbírku knih rozšiřovat. Volná místa můžete prozatím zaplnit například fotografiemi ve vkusných rámečcích.

 

Triky s knihami 

A víte proč v časopisech působí všechny pokoje s knihovnami tak uhlazeným dojmem? Protože před samotným fotografováním si stylisté dají tu práci a knihy srovnají podle jejich velikostí, barev a dokonce i šířky. Někdy knihy obrátí, aby byly vidět pouze listy.

Různobarevné hřbety totiž působí chaotickým dojmem. Stejný trik můžete použít i Vy. Tedy pokud se Vám bude chtít. Podle mne to ubere prostoru na autenticitě. Ale například podle barvy třídím knihy i já.

 

Alternativní způsoby uložení

Existují i jiné způsoby, jak se dá s knihami v prostoru nakládat. Můžete si například pořídit skryté police, které nejsou po vyskládání knih vidět. Knihy tak budí dojem, že jsou na stěnu přilepeny. 

Viděl jsem i interiéry, kde si majitelé knihy prostě jen vyskládali na sebe ke zdi. Nebo svou sbírku používali jako noční či konferenční stolky – samozřejmě s nějakým krycím sklem. To je ale opravdu alternativní způsob uložení, který vyžaduje notnou dávku citu, aby bylo poznat, že je to schválně.  

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
466
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter