Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Knihy v interiéru

Češi patří k milovníkům knih. Pravidelně se objevují statistiky, podle kterých například průměrný Čech utratí za knihy zhruba 500 korun ročně a jejich čtením stráví 33 minut denně. Ale jak je to s jejich skladováním? Jak na knihy v interiéru?

 

Pominu-li tu skupinu čtenářů, která knihy po přečtení ihned nese do antikvariátu nebo je prodává na internetu, musí každý čtenář v jistém momentu řešit jejich skladování. Obzvláště u knih každého ihned napadne si pořídit knihovnu.

 

Jak na knihovnu? 

Knihovny či knihovničky najdete v každé domácnosti. Mnohdy jednoúčelové kusy nábytku jsou v interiéru buďto trpěny nebo naopak zabírají dominantní postavení. S výběrem většinou nebývá problém. Pokud nebudete chtít dominantu od světoznámé značky, vyberete knihovnu i za tisíc korun.

 

V jednom prostoru byste měli mít ale vždy stejné knihovny. Toto je jednoduché pravidlo, které Vám ušetří spoustu starostí a nákladů, pokud plánujete do budoucna svou sbírku knih rozšiřovat. Volná místa můžete prozatím zaplnit například fotografiemi ve vkusných rámečcích.

 

Triky s knihami 

A víte proč v časopisech působí všechny pokoje s knihovnami tak uhlazeným dojmem? Protože před samotným fotografováním si stylisté dají tu práci a knihy srovnají podle jejich velikostí, barev a dokonce i šířky. Někdy knihy obrátí, aby byly vidět pouze listy.

Různobarevné hřbety totiž působí chaotickým dojmem. Stejný trik můžete použít i Vy. Tedy pokud se Vám bude chtít. Podle mne to ubere prostoru na autenticitě. Ale například podle barvy třídím knihy i já.

 

Alternativní způsoby uložení

Existují i jiné způsoby, jak se dá s knihami v prostoru nakládat. Můžete si například pořídit skryté police, které nejsou po vyskládání knih vidět. Knihy tak budí dojem, že jsou na stěnu přilepeny. 

Viděl jsem i interiéry, kde si majitelé knihy prostě jen vyskládali na sebe ke zdi. Nebo svou sbírku používali jako noční či konferenční stolky – samozřejmě s nějakým krycím sklem. To je ale opravdu alternativní způsob uložení, který vyžaduje notnou dávku citu, aby bylo poznat, že je to schválně.  

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen