Kokosové vlákno jako ideální řešení vaší matrace

  • 2014-06-09
  • 0
  • Nábytek Elegance

Olej, mléko, či mouka. To všechno jsou dary jednoho exotického ovoce – kokosu. Ovšem kokos může pomáhat i k našemu lepšímu a zdravějšímu spánku. A to v podobě kokosových vláken. Mohou se tato vlákna stát revolucí v našich ložnicích?

Stále častěji slýcháme diskuze o tom, zda je PUR pěna skutečně tak nezávadná, jak se tvrdí. Přestože jsou tyto debaty dány spíše snahou o negativní změnu image, měli bychom jistě uvažovat o přírodních alternativách k těmto druhům náplní.

Přírodní materiály jsou vhodné pro astmatiky i lidi trpící ekzémem

A tak přicházejí nápady, o ještě větším využití materiálů, jakými jsou bavlna, koňské žíně, len nebo právě kokosová vlákna. Přestože kokosové vlákno neodklání geopatogenní zóny, jako dle čínské medicíny právě koňské žíně, je tento způsob využití, doslova revoluční.

Přírodní materiály jsou všeobecně tužší, než umělohmotné matrace. Kromě toho se tyto matrace doporučují pro alergiky a astmatiky. Mimo to se na přírodních matracích lidé méně potí, v noci se neprobouzejí. Přírodní materiály jsou taktéž vhodné pro osoby trpící kožním ekzémem i dalšími kožními nemocemi.

 

Zpracování kokosových vláken je složitým procesem

Není tak divu, že i matrace z kokosových vláken nabývají na významu. Kokosové vlákno se získává z kůry plodů kokosové palmy. Samotné kokosové rouno, což je vatě podobný materiál, se vyrábí ze dvou druhů vláken. A sice z hnědého a bílého vlákna.

Hnědá vlákna se perou ve vodě a zbavují se nečistot. Následně procházejí frézováním a dále i sušením. Původní hnědá barva se většinou odbarvuje, přičemž se poté znovu barví, podle přání zákazníků. Zpracování bílého vlákna je o poznání složitější. Tato vlákna jsou fermentována ve vodě, a to až po dobu deseti měsíců. V průběhu procesu, tzv. rosení, se vlákno zbavuje dužiny, která obklopuje vlákno. Sušení dlouhých vláken a jejich čištění je další částí této úpravy.

Kokosové matrace neobsahují žádné chemické látky

Rouno je tvořeno z několika vrstev kokosových vláken. Tenká síť, připomínající pavučinu se vyrábí na mykacím stroji. Díky vpichovacímu stroji jsou poté jednotlivé části rouna vpichovány a upevňovány. Tento proces zajistí matracím jejich tuhost i elastičnost zároveň. Proto jsou kokosové matrace vhodné i pro kojence, protože zajistí dokonalou oporu jejich zad.

Přírodní materiál, z něhož jsou kokosové matrace vyrobeny, poskytuje též značnou výhodu oproti konkurenci. Od roku 2007 musejí všechny matrace projít testem ohnivzdornosti. Velká většina matrací je proto napuštěna různými chemickými látkami, které zabraňují hoření. Matrace z kokosových vláken jsou, i bez přidání dalších látek, díky přírodní bavlně téměř nehořlavé. Není tak divu, že se používají třeba ve světoznámých hotelích.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
652
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter