Komody

  • 2015-01-20
  • 0
  • Pavel Cahlík

Komody jsou jedním z nejpraktičtějších kusů nábytku. Zastoupí mnoho funkcí a lze je umístit do prakticky jakéhokoliv prostoru. Jen málokterý kus nábytku je takto “tvárný”.

Původně jen prádlo

V minulosti se komody používaly pouze na uskladnění drobnějších kusů prádla (především spodního prádla). Tuto funkci si zachovávají i dnes, ale jejich pole působnosti se poněkud rozrostlo. V domácnostech, které nemohou plýtvat místem, se hodí jakýkoliv prostor, který skryje svůj (neuspořádaný) obsah před zraky ostatní členů domácnosti nebo návštěv.

I tak zůstane hlavním místem pro umístění komody ložnice či šatna. Komodu můžete umístit naproti posteli. Stejně tak může komoda v ložnici dobře fungovat jako náznak předělu oddělení spací zóny od ostatních. Její plocha se výborně hodí pro vystavení rodinných fotografií a přímo vybízí k umístění nějaké vázy s čerstvými květinami. Barvu komody a její typ volte dle ostatního nábytku v ložnici. Ale většinou platí, že bílou barvou nic nepokazíte.

Další možnosti pro komody

Služeb tohoto nábytku nemusíte využívat jen v ložnici. Výborně se hodí i například do chodby. Nejnižší zásuvku můžete vyhradit třeba na přezůvky nebo obuv vašich návštěv. Vrchní zásuvka pak (z vlastní zkušenosti) funguje skvěle jako konečná stanice pro nejrůznější klíče, kartičky nebo třeba pochoutky pro vašeho pejska. Pokud do chodby vyberete nějakou nižší variantu, může komoda posloužit i jako místo k sezení při obouvání.

Stejně tak dobře můžete komody využít v kuchyni. Některé typy se hodní jako příborník nebo kredenc, ve které uskladníte méně používané kusy nádobí. Nechcete-li v obývacím pokoji z nějakého důvodu obývací stěnu, můžete si vypomoci komodou, na kterou postavíte televizi i další elektroniku.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
485
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter