Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Kvalitní postel je důležitá už od miminka

V prvních měsících svého života prospí miminko více než dvě třetiny dne. Proto je výběr postýlky nesmírně důležitý. I když se to nezdá, tak dětská postel hraje hlavní roli v rozvoji malého dítěte.

Přestože pořízení dětské postele vypadá jako jednoduchá záležitost, měli bychom se zamyslet nad hned několika aspekty, které ovlivňují kvalitu tohoto druhu nábytku. Velikost, materiál a kvalita. To je to, co nás napadá též při výběru běžné manželské postele. Ovšem u dětských postelí hrají roli i vlastnosti jako: nosnost, kvalita matrace, příslušenství, variabilita, certifikace či instalace.

Klasické postýlky jsou vyrobené ze dřeva nebo z kovu, přičemž důsledněji bychom mohli říci, že tvrdá a odolnější dřeva jsou vhodnější. Volíme tedy spíše bukové a dubové dřevo. Nevýhoda měkčích dřevěných postelí spočívá především v tom, že se snadněji štípou, nebo-li může nastat problém s třískami v ručičkách vašeho miminka. Zásadou by mělo být též používání netoxických barev, laků a povrchových úprav. Ruku v ruce s materiálem souvisí i nosnost. Některé typy postelí jsou konstruovány jen do patnácti kilogramů, což může některé rodiče nemile překvapit, protože budou muset již po dvou letech měnit dětskou postel.

Používání kokosových a pohankových matrací je moderním trendem

Velikost postele je závislá na jejím určení. Na jedné straně existují klasické dětské postýlky, které se vyrábějí nejčastěji ve velikostech 60 x 120 nebo 70 x 140 cm. Na straně druhé však nacházíme i multifunkčně řešená dětská centra, nebo junior postele. Právě dětská centra jsou koncipována tak, aby dokonale vyhovovala potřebám novorozence, přičemž je můžeme, v závislosti na věku dítěte, přestavovat. Variabilita a funkčnost těchto postelí zaručí dokonalé spaní až do předškolního věku dítěte.

Nesmíme zapomenout ani na výběr roštu, nebo desky pod matraci. Výhodou roštů je fakt, že jsou prodyšnější, polohovatelné a šetří dětská záda. Samotné matrace jsou nejčastěji vyráběny z tradičního molitanu, ovšem objevují se i nové trendy, které se chlubí svou antibakteriální funkcí, odolnosti proti roztočům a dalším alergenům či teplotně stálé matrace. Materiály, jakými jsou kokosová vlákna, pohanka, nebo jejich kombinace jsou velmi žádané. Stahovací bočnice postele ulehčí práci těhotným maminkám, které by se jinak musely přes postýlku nahýbat. Vhodné je zvolit též vyndavací příčky, které starším dětem usnadní vylézaní z postele. Některé postele mají i odnímatelné bočnice. Tyto postýlky tak můžete snadno připojit k běžné manželské posteli a jsou vhodné mimo jiné třeba pro ulehčení pravidelného kojení.

Mezi další příslušenství, které ulehčí život, se řadí kolečka, která mohou být součástí postele, popřípadě je můžete individuálně namontovat. Možné je dokoupení mantinelů a postraních kapes, které na jedné straně chrání dítě proti průvanu a na straně druhé poskytují i bezpečnostní funkci. Dobrou postýlku poznáte též podle označení, certifikátů a odkazů na evropské normy.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen