Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Květiny v interiéru

Někteří se jich nemohou nabažit. Jiní je vnímají jako zbytečnost. Květiny do našich interiérů ale patří. Dokonce i v minimalistických „pitevnách“ tu a tam dostane nějaká z nich vlastní prostor. Připomínají nám totiž, že chceme být neustále spjati s přírodou.

Květina v interiéru je pro každého designéra tak výzvou. Špatně se kontrolují a jejich růst sice můžete ovlivnit, ale jen do určité míry. I proto na fotkách v časopisech uvidíte květiny a rostliny jen minimálně. Ve stylovém a přísném interiéru totiž působí rušivě a až jaksi nervózně. Pokud ale tvoříte domov, a ne showroom, tak by se v něm měly květiny objevit.

 

Pořádný květináč

To je běžná představa o umístění květin do interiéru – pořádný květináč. Nejlépe z oranžové terakoty nebo plastu. Tak tak prosím ne. Samozřejmě, že pokud máte rustikální interiér nebo tvoříte nějaké bylinkové zákoutí na balkóně, tak terakotu klidně použijte. Při výběru obalu musíte jednak myslet na sladění s interiérem a poté také na samotnou rostlinu. Její kořenový systém by měl být umístěn v nějakém jednoduchém obalu a až ten se dává do vlastního květináče, který vybíráme podle našeho interiéru. Mezi obalem a květináčem by měl být tak 1 až 2 cm prostor. To je jednak kvůli cirkulaci vzduchu a také pro další přesazování.

Při výběru barvy květináče se řiďte pravidly, které jsme zde již uvedli. Barvu vybírejte podle interiéru – jako doplněk či jako solitér. V posledních letech se prosazují opravdové skvosty v podobě metalických barev. Klasikou se stala kobaltová modrá, která se skvěle hodí snad do každé domácnosti.

 

Alternativy a řezané květiny

Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete mít rostliny v půdě, tak i pro vás existuje dostatek možností, jak si kousek přírody přenést do interiéru. Pořídit si můžete sukulenty, které nepotřebují pro svůj růst půdu a které je potřeba pouze vlhčit. Ty se mohou pěstovat ve skleněných koulích, které můžete dokonce i zavěsit ze stropu. Vznikne tak zcela jedinečná domácí levitující zahrádka.

Můžete i jednou za dva týdny zajít do květinářství a pořídit si řezané květiny. Ano, návštěva květinářství se v našich končinách koná pouze na na narozeniny a MDŽ. Ale není to škoda? Není lepší obětovat dvě balení čipsů a pořídit si něco hezkého? Vašemu interiéru to rozhodně prospěje.

V neposlední řadě to jsou i umělé květiny. Než mě úplně zavrhnete, tak si prohlédněte nabídku na internetu. Některé kousky, které se prodávají, budete mít problém odlišit od těch pravých. Pokud jim budete věnovat náležitou péči, tak nebudou vypadat ve vašich bytech nepřirozeně. Malý tip: pokud máte nějaké umělé květiny, tak je pravidelně zbavujte prachu. Nejlépe vlažnou vodou s kapkou saponátu. Nenamáčet, jen otírat a důkladně osušit!

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen