Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Ladění bytu do podzimních barev

Letní prázdniny dětí skončily a my se brzy začneme chystat na podzim. Jaké máme možnosti, pokud bychom chtěli svůj dům či byt vyladit v souladu s podzimními barvami? Jaké zvolit dekorace? Na to vše se pokusíme odpovědět v našem článku.

Podzimní barvy a dekorace

Nejprve si položme otázku, co to vůbec podzimní barvy jsou? Budou blízké našemu interiérovému vkusu? Podzimní barvy souvisí se spektrem barev listí, podzimních plodů a úrody. Jsou to teplé odstíny hnědé od barvy šampaňského až po nejtmavší čokoládovou, dále tóny zlaté, rudé, oranžové, růžové i zelené. Záleží jen na vás, zvolíte-li dekorace, které budou navozovat atmosféru jen svými barevnými tóny, jako například barva povlečení, přehozů či závěsů, nebo budou podzim přímo evokovat, jako tomu je u dýní, lampionů či věnců ze sušených větví s listy a plody.

K oblíbeným podzimním dekoracím patří nejen oranžové dýně, které jsou tradičně spojované s Halloweenem a svátkem všech svatých, ale i malé žluté a zelené okrasné dýně a různé věnce z větviček a plodů umisťované na stoly, dveře, na práh či do oken. Hlavní kombinací barev většinou bývá hnědá a rudá. Hnědá jako barva větví, rudá pak jako barva plodů – například jeřabin, šípků nebo jablek. Zajímavě vyzdobit se dají také truhlíky, můžeme do nich začlenit podzimní květiny, vřes, kukuřice nebo sušené květy. Pěkný je i jednoduchý věnec z barevných listů javoru či sklenice naplněná lesními plody, jako jsou kaštany a žaludy. Fantazii se meze nekladou a děti vám jistě rády pomohou.

Svíčky dotvoří podzimní náladu

Večery se začínají prodlužovat a do podzimní atmosféry se tak čím dál více hodí svíčky. Nezapomeňte je ovšem umístit do skleněných kalíšků či svícínků a svíčky pravidelně kontrolujte. Svíčka nemusí hořet jen sama o sobě, můžeme ji vložit do aromalampy a nechat náš dům proznít vám příjemnou vůní. V současné době existuje i velká nabídka vonných svíček, které vůni obsahují přímo ve vosku. Venkovní variantou jsou zahradní světýlka, ať už na principu solárních lampiček či luceren, nebo zahradních svíček, které hoří velmi dlouhou dobu a vytváří vysoký plamen.

Abyste se naladili na podzim, roční období, které hýří barvami, nemusíte používat všechno. Stačí pár maličkostí, drobností. Kontrast tmavého nábytku a povlečení polštářů a přikrývek v hřejivé žluté a červené, hnědé závěsy s proužky nebo například věnec na jídlení stůl vám atmosféru podzimu jistě zajistí a vy už nebudeme myslet jen na to, že s podzimem přichází i zima.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen