Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Levná renovace vany pro kutily

Má už vaše stará smaltovaná vana zničenou barvu, samé rýhy, odchází z ní smalt nebo se objevuje rez? Tak je čas buď koupit novou, nebo udělat kompletní opravu staré, což je také možné.

Cenový rozpočet je různý. Nejdražší verzí je demolice a nasazení nové vany. Za ní následuje vložení nové plastové vložky, jakoby nové vany do staré. Nejlevnější verzí je přemalování nátěru vany dvousložkovou barvou. Při správném pracovním postupu vypadá vana jako nová. Přemalovat vanu může odborník nebo za přibližně poloviční částku samotný domácí kutil. Za ušetřené peníze z renovace vany si tak člověk může koupit nový koupelnový nábytek a tak podpořit novou změnu.

 

Nový nátěr má i další výhody

Plastová vana se snadněji poškodí, takže má kratší trvanlivost oproti smaltované (kovové). Nátěr na smaltovanou vanu vydrží až kolem 15 let, dokonce i více, záleží na četnosti používání a péče. Není ovšem vhodné používat abrazivní čističe. Traduje se, že smaltové vany jsou chladnější než plastové. To se může jen zdát. Stačí totiž napustit vanu jen s trochu teplejší vodou, počkat 5 minut dokud se teplota rozloží do vany a lehnout si. Na rozdíl od plastové vany voda zůstane dlouho příjemně teplá. Takže výhodou není jen cena za opravu.

Jak postupovat při novém nátěru

Nejprve je třeba odstranit všechny části, které by neměly být zničeny, jako je kupříkladu vypouštěcí kryt. Případně se mohou olepit lepicí páskou, vhodnější je to ale udělat později, protože se ještě bude pracovat s vodou, což by mohlo způsobit odlepení pásky.

 

Příprava vany

Vanu je třeba nejprve očistit, může se použít i leptavý prostředek, který zmatuje smalt a připraví ji lépe pro nanesení nátěru. Pak je nutné vzít vhodný brusný papír a zbrousit povrch namokro. Po broušení ještě jednou očistit a opláchnout vanu, aby byla bez prachu. Pak ji nechejte úplně vyschnout. Pro rychlejší schnutí je možné použít horkovzdušnou pistoli. Na všechny části vany, které nejdou natírat, lze nalepit lepicí pásku. Je třeba olepit spoje s okolím vany, aby se neušpinili obkládačky, mramor nebo stěny. Nejlepší je použít gumovou těsnící pásku.

 

Samotný nátěr

Před dalšími kroky je dobré otevřít okno, protože výpary jsou nebezpečné především během nanášení nátěru. Před nanesením barvy je ještě potřebné odmaštění lihem nebo technickým benzínem. Směs z dvousložkového nátěru se vytvoří podle návodu. Vhodné je použít před dalším krokem gumové rukavice a natírání dělat válečkem nebo nástřikem. Okraje můžete dokončit už jen menším štětcem. Druhý nátěr lze aplikovat po 24 hodinách.

 

Dokončovací práce

Po ukončení každého nátěru je třeba místnost kvůli pachu z nátěru nechat zavřenou 24 hodin. Zápach se během té doby vytratí. Po jednom dni je možné odlepit lepicí pásky. Do obnovené vany je vhodné napouštět vodu po uplynutí minimálně 48 hodin od posledního nátěru. Nejlevnější barva je bílá, ale pokud člověk touží po jiné, dají se namíchat různé odstíny.

 

Zdroje:

http://homerenovations.about.com/od/bathtubshowerrefinishing/ss/Refinish-Your-Bathtub-Yourself.htm

http://homerenovations.about.com/od/bathrooms/a/artrefinishtub.htm

http://www.diamondgleam.co.uk/frequently_asked_questions.html

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen