Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Ložnice si zaslouží maximální pozornost

Ikdyž se nám to nezdá být možné, v ložnici trávíme velkou část celého dne a proto by to mělo být místo odpočinku, relaxace, pohody a správných vibrací. Jak tohoto docílit a vyhnout se situacím, kdy se ložnice stává pracovnou a skladištěm elektroniky?

Jaké místo v ložnici je považováno za ideální pro postel?

Možná si myslíte, že vybavení ložnice není tak důležité, jako například vybavení obývacího pokoje, kuchyně nebo dětského pokoje. Zařízení ložnic je obecně podceňováno, ačkoliv jsou ložnice místnostmi, ve kterých trávíme nejvíce času. Je pravda, že většinu času v ložnicích spíme, ale jejich vybavení velmi výrazně ovlivňuje i kvalitu spánku. A nejdůležitějším vybavením v ložnicích je samozřejmě postel. Řekněme si tedy něco více o jejím správném umístění, aby jste měli jistotu, že spíte tím správným směrem.

Dát postel tam, kde zbude místo, není správné řešení!

Rozhodně není správným řešením, aby byly postele do ložnic zasazovány jako poslední kus nábytku. Právě postele by se měly totiž stát dominantou každé ložnice, nosným prvkem, od kterého se odvíjí zbytek vybavení. Měly by tedy být do interiéru začleněné jako první druh nábytku a na základě jejich umístění by se pak měl zařídit celý interiér. Druhem vybavení, který nejvíce ovlivňuje samotný spánek je právě postel. Při jejím umístění se tedy rozhodně nevyplatí dělat kompromisy.

Dostatek prostoru ze tří stran

Prostor z obou stran postele v ložnici by měl být dostatečně velký na to, aby umožňoval pohodlný přístup. Musí také nabízet prostor pro noční stolky s lampičkami, které by také neměly ani na jedné straně chybět. Prostor by neměl být i na části postele u nohou. To je praktické zejména z hlediska úklidu nebo stlaní postele. Za čelem postelí by pak měla vždy být plná stěna. Okno nad postelí se nedoporučuje už vůbec, protože za prvé v případě deště ruší při spánku a za druhé je nepraktické při otevírání.

Stěnu za čelem doporučuje i feng-šuej

Čínské umění feng-šuej je zaměřené na uspořádání věcí tak, aby společně tvořily soulad a harmonii. I toto umění doporučuje za čelem postele plnou stěnu, především z důvodů zamezení pocitu nestability. Dveře nebo okna na stěně za hlavou mohou u spících osob vyvolávat psychické problémy a nemoci, které jsou přiváděny negativní energií.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen