Matrace z kokosového vlákna - moderní trend

  • 2014-12-12
  • 0
  • Nábytek Elegance

Kokos není pouhou pochutinou pro kulinářství. Kokosové vlákno nám dokáže pomáhat ke zdravému spánku. Co to znamená pro nové trendy v našich ložnicích? Návrat k přírodě je hitem dnešní doby a my se snažíme hledat přírodní alternativy téměř pro vše. A pro zdravý spánek bychom se měli snažit o to více.

 

Stále více lidí trápí astma a ekzém - stávají se z nich civilizační choroby

A tak se hledá řešení, jak využít přírodní materiály, jakými jsou bavlna, koňské žíně, len nebo již zmiňované kokosové vlákno. Přírodní materiály mají větší tuhost, než uměle nahrazené varianty. Velkou výhodou je to, že se na přírodních matracích lidé méně potí a tím pádem nemají v noci narušený spánek. Pro ty, kteří bojují s atopickým ekzémem nebo některým z druhů alergií jsou matrace z kokosového vlákna nadmíru přínosem.

 

Není to tak jednoduché!

Jak se vyrábí matrace z kokosových vláken?  Kokosové vlákno se získává z kůry plodů kokosové palmy. Kokosové rouno, které se podobá vatě, se potom vyrábí ze dvou druhů vláken, a to vlákna bílého a hnědého. Hnědá vlákna se propírají v čisté vodě a tak se zbavují případných nečistot. Následuje frézování a konečně sušení. Zpracování bílého vlákna probíhá fermentací ve vodě a tento proces trvá mnoho měsíců. Následuje sušení a finálně čištění.

 

Bez chemie

Finální rouno je tvořeno z více vrstev vláken. Proces výroby zajistí kokosovým matracím tuhost a zároveň elasticitu, což je ve výsledku ideální jako správná opora zad nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Další výhodou kokosových matrací je nehořlavost bez nutnosti přidání speciálních chemických látek, jako to u běžných matrací bývá obvyklé.

V naší nabídce naleznete hned několik typů kokosových matrací. Představme si některé z nich:

 
 
 
*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
506
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter