Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Matrace z kokosového vlákna - moderní trend

Kokos není pouhou pochutinou pro kulinářství. Kokosové vlákno nám dokáže pomáhat ke zdravému spánku. Co to znamená pro nové trendy v našich ložnicích? Návrat k přírodě je hitem dnešní doby a my se snažíme hledat přírodní alternativy téměř pro vše. A pro zdravý spánek bychom se měli snažit o to více.

 

Stále více lidí trápí astma a ekzém - stávají se z nich civilizační choroby

A tak se hledá řešení, jak využít přírodní materiály, jakými jsou bavlna, koňské žíně, len nebo již zmiňované kokosové vlákno. Přírodní materiály mají větší tuhost, než uměle nahrazené varianty. Velkou výhodou je to, že se na přírodních matracích lidé méně potí a tím pádem nemají v noci narušený spánek. Pro ty, kteří bojují s atopickým ekzémem nebo některým z druhů alergií jsou matrace z kokosového vlákna nadmíru přínosem.

 

Není to tak jednoduché!

Jak se vyrábí matrace z kokosových vláken?  Kokosové vlákno se získává z kůry plodů kokosové palmy. Kokosové rouno, které se podobá vatě, se potom vyrábí ze dvou druhů vláken, a to vlákna bílého a hnědého. Hnědá vlákna se propírají v čisté vodě a tak se zbavují případných nečistot. Následuje frézování a konečně sušení. Zpracování bílého vlákna probíhá fermentací ve vodě a tento proces trvá mnoho měsíců. Následuje sušení a finálně čištění.

 

Bez chemie

Finální rouno je tvořeno z více vrstev vláken. Proces výroby zajistí kokosovým matracím tuhost a zároveň elasticitu, což je ve výsledku ideální jako správná opora zad nejen pro dospělé, ale také pro děti.

Další výhodou kokosových matrací je nehořlavost bez nutnosti přidání speciálních chemických látek, jako to u běžných matrací bývá obvyklé.

V naší nabídce naleznete hned několik typů kokosových matrací. Představme si některé z nich:

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen