Moderní koupelna

  • 2014-06-08
  • 0
  • Pavel Cahlík

Umakartovým jádrům již dávno odzvonilo. To asi již pochopil každý. Nicméně sen o nové koupelně se většinou ve skutečnost přetváří jen velmi pomalu. Takto nákladná investice by se neměla uspěchat.

Do úvahy se musí vzít hned několik skutečností. Základní proměnou bude finanční rozpočet. Dnes si ale dovolíme, se touto “banalitou” nezabývat. Jaké jsou tedy trendy v moderních koupelnách? A co musí především splňovat jejich vybavení?

Jako v lázních

Trend welness a relaxace se pomalu dostává i do našich koupelen. Každodenní stres na pracovišti, ale i na cestě domů si vybírá svou daň. Mnoho z nás si tedy doma chce dopřát odpočinku, uvolnit se a smýt ze sebe nejen špínu města, ale i starosti běžného dne. Proto se moderní koupelny podobají čím dál tím více lázním.

A v lázních pračku nebo sušičku nenajdete. Ano, tyto dva spotřebiče opouštějí prostor koupelny a stěhují se např. do kuchyně nebo do chodby. Toto je možné i v panelácích - a bez výrazných stavebních úprav. Jen je potřeba mít chytrého designéra či architekta.

Barevnost a doplňky

Stejně tak se proměňuje barevnost, doplňky a materiály. Do popředí se dostává šedá, hnědá a vlastně všechny zemité tóny. Velice módní je černá v kombinaci s výraznými barvami. Černým kamenem nic nepokazíte. Trend jde směrem k velkoformátovým dlaždicím. Ty totiž opticky zvětšují prostor a působí čistším dojmem. Od mozaiky se upouští. Není totiž vhodná pro použití v menších místnostech. Absolutním hitem zůstává betonová stěrka v kombinaci s bílou barvou a světlým dřevem. Již tolikrát zmiňovaný skandinávský styl se vměstnal i do koupelen…

Moderní koupelny dbají na čistotu stylu a linií. Proto v nich moc doplňků nenajdete. A pokud snad toužíte po nějaké té drobnosti, tak ji vybírejte zcela mimo styl koupelny. Kontrastem jednotlivých směrů docílíte daleko lepšího efektu, než když se budete snažit najít co možná nejvhodnější doplněk v duchu stávající koupelny. Většinou vyjde tato snaha na prázdno.

Pavel Cahlík

Autor zprávy

Pavel Cahlík je interiérový designér, který prošel ostravskou školou AveArt. Je zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Navrhuje interiéry, které nemusí být za každou cenu protkané designovými ikonami. Volný čas se snaží trávit ve Skandinávii.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
446
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter