Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Moderní trendy bydlení aneb jak se bydlelo dříve a jak se bydlí dnes

Většina požadavků, které klademe na uspořádání našeho bydlení a následně jeho vybavení, vychází z našeho očekávání. Co vlastně v daném prostoru hodláme dělat. V dnešní době se zvyšuje počet menších bytů určených pro sólo žijícího jedince. Ani ne tak, že by dnešní lidé neměli s kým byt sdílet, ale spíše nechtějí. Jsou takzvaně mindle, z anglického „married, but single“. Raději každý vlastní svůj prostor, kde může trávit svůj čas, bez nutnosti soužití s někým dalším.

A z toho i vychází poptávka po vybavení daných prostor. Již předem se počítá s menším množstvím místa. Do popředí se dostávají sofistikované systémy úložných prostor, vybíráme podle toho, jaké kusy nábytku budeme opravdu používat, a na přebytečnou dekoraci moc místa nezbývá.

Úplný opak ve výběru nábytku nastává v momentě, kdy se rozhodneme své bydlení sloučit do jednoho a sestěhovat se, pravděpodobně do větších prostor. Zde připadají v úvahu větší, prostornější byty, popř. rovnou rodinné domy. V tuto chvíli se nám mnohonásobně zvětšují možnosti jak svůj bytový prostor vybavit.

Držíme se toho, co je pro nás důležité. Samozřejmě, že se všichni snažíme mít funkční a esteticky přijatelné celé naše bydlení, ale je přirozené věnovat více pozornosti místnostem, kde děláme své oblíbené činnosti, nebo kde trávíme většinu našeho dne. Pro nastávající maminku bude jistě velmi důležité správně vybavit dětský pokojíček. Zatímco ideální kuchyň velkého milovníka jídel, bude určitě vypadat jinak, než kuchyň vybavená pro běžné používání.

Dnes je velkým trendem práce z domova a pro takovouto skupinu lidí je přední vybavení pracovny. V tomto směru bývá design většinou strohý, ale čemu je věnovaná zvýšená pozornost jsou požadavky na udržení fyzického zdraví při mnoha hodinách strávených u pracovního stolu. V dnešní době máme na výběr z mnoha možností jak optimalizovat naši pracovní polohu.

Základem je jistě správná pracovní židle. Stěžejním požadavkem na správnou kancelářskou židli je její nastavení přesně dle Vašich požadavků. Její výška by měla být taková, aby se Vaše celá chodidla dotýkala podložky. Délka podsedáku by neměla být příliš velká, aby Vás netlačil v podkolenní. Důležitá je taktéž výška podpěrek rukou.

Notoricky známé ztuhlé krční svalstvo může mít původ v nesprávné výšce držení rukou, nebo přetěžování jednotlivých svalových skupin při nevyváženém držení těla. Další část páteře, která dnešní civilizovaný svět často trápí, je páteř bederní. Takže bychom si ještě měli pohlídat, zda nám vyhovuje podpěrka bederní páteře. Poslední na co bychom neměli zapomínat je stabilita židle. Její podvozek musí být dostatečně pevný a splňující naše požadavky na mobilitu. S tímto většina podvozků ve tvaru pětiramenných křížů nemá problém a vybíráme pouze z velikosti a materiálu koleček.

Když už správně sedíme, nesmíme vše zkazit nevhodně vysoko umístěnou klávesnicí, myší a monitorem. Výška stolu by se měla pohybovat okolo 60-70cm, horní okraj monitoru by měl být ve výši očí, a celý monitor by neměl být umístěn příliš blízko. Minimálně 30cm, optimálně však 100cm.

Domácí pracovny jsou zajisté jedním z top trendů pro budoucí bydlení a je třeba na ně při zařizování bytu či domu myslet s předstíhem.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen