Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Modernost a kvalita - to je nerez

Vcelku běžně se v dnešní době setkáváme s výrobky z nerezavějící oceli, zkráceně nazývané nerez. Víme, však o jaký materiál jde a jaké jsou jeho výhody? Jedná se o ocelovou slitinu s podílem chromu. Vývin této směsi byl učiněn tak, aby co nejefektivněji odolával korozi. Má však ještě mnoho dalších výhod, které možná ani nejsou tolik známé.

Hlavní výhody materiálu:


  • Odolnost proti skvrnám a estetický vzhled

Značnou výhodou je odolnost vůči většině skvrn. Má jasný vzhled, snadnou povrchovou udržitelnost, a to vytváří celkovou atraktivnost.

 

  • Hygieničnost

Snadné čištění povrchu je vhodné i v přísných hygienických podmínkách. Splňuje tak kritéria jaké mívají dokonce laboratoře nebo nemocnice.

 

  • Rezu odolný dokonce i v extrému

Nerez odolává korozi i v prostředí, kde je přímo zatěžovaný vodou. Jeho odolnost však neztrácí na kvalitě ještě v extrémnějších podmínkách, než je „obyčejná“ voda. Je také odolný vůči slané vodě, mnohým kyselinám a chloru. Proto se využívá v prostředí jako jsou koupelny a koupelnový nábytek v nich umístěný nebo například bazény.

 

  • Pevnost při nízké hmotnosti

Při jeho značné pevnosti je možno používat nerez v menší tloušťce. Touto výhodou se snižuje hmotnost samotného výrobku.

 

  • Nárazuvzdorný materiál, do extrémnějších teplot

Na stabilitu a funkčnost téhle slitiny nemají vliv ani nárazy, ani příliš nízké nebo naopak vysoké teploty. Výrobky z nerezu jsou proto vhodné jak pro vnitřní, tak pro venkovní využití.

Pokud je produkt z nerezu na konci své životnosti, dá se 100% recyklovat. Vhodné je na to nezapomínat a tak společně šetřit naše životní prostředí.


Jestli má nerez i nějaké nevýhody? Jeho pořizovací cena se zdá být poněkud dražší. Ale pokud se posuzuje životnost nerezu vzhledem k ostatním materiálům, je to nejlevnější volba z dlouhodobějšího hlediska. Pro jeho vlastnosti je využíván v luxusních interiérech.


Do nerezových produktů se pro všechny jeho kvality vyplatí investovat.

 

Použité zdroje:
http://www.ssina.com/overview/features.html
http://www.exmetalworks.com/stainless_steel.htm
http://springipedia.com/material-stainless-steels.asp
http://en.wikipedia.org/wiki/Stainless_steel

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen