Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Mýty o koženém nábytku

Kůže je na jedné straně považována za znak luxusu, ale na druhé je častokrát neprávem zatracovaná. To je ale velká škoda. Existují mylné aspekty pohledu na kožený nábytek, proto je dobré to uvést na správnou míru, abyste se uměli správně rozhodnout při koupi nového nábytku.

Nábytek z kůže - nejen záležitostí bohatých

Sice kožený nábytek přináší do vašeho domova vzhled hoden i těch nejmajetnějších, ale abyste mohli mít opravdu luxusní pocit, nemusíte hrábnout tak hluboko do kapsy. Ceny jsou v dnešní době skoro stejné jako u textilií, proto kvalitní kožené pohovky nemusí být cenově nedostupné. To je výhodné pro ty, kteří po kožené sedačce nebo křesle touží.

Teplota v ročních obdobích

Slýcháváme tvrzení, že kůže je v létě horká a v zimě studená. Tento mýtus platí především pro kožené sedačky v automobilech. Tam se rychleji střídá teplota a interiér auta je vystaven přímo mrazu nebo horkému slunci. Kožený nábytek v bytech, domech a kancelářích je chráněn mnohem více. V zimě proto pociťujeme při sezení na sedačce hřejivé vlastnosti právě díky vlastní tělesné teplotě. Naproti tomu v létě zůstává kůže příjemně chladná. Tyto skvělé vlastnosti jsou dosaženy tím, že se jedná o přírodní materiál, který může „dýchat“.

Kožená sedací souprava jako symbol elegance

Barevné rozdíly

Již při koupi jsou zejména u světlejšího typu kůže znatelné barevné rozdíly v místech na povrchu. Právě to svědčí o její neopakovatelnosti, nezaměnitelnosti a o tom, že se jedná vážně o pravou kůži. Tak se toho nebojte, není to chyba, právě naopak.

Kožený nábytek a správná péče

Kůže není až tak náročná na údržbu. Stačí použít prostředek na ošetřování kůže přibližně každý půlrok, čímž předejdete mnohému: oděrkám, změně barvy i běžným původcům skvrn. Často bude stačit jen otření hadříkem.

Poškození zvířaty

Váš domácí mazlíček si myslí, že kožená sedací souprava je na jeho lenošení a hraní? Může si to však myslet i o jiném nábytku. Proto je stejně bezpečný jako jakýkoliv jiný nábytek ve vaší domácnosti. Podobně se nebojte ani o takový nábytek u malých dětí.

Budoucnost je v kůži

Běžným faktem je, že kožený nábytek je něco, co můžete kupovat na celý život. Jelikož kůže je přírodní produkt, stárnutí přináší to, že získává svůj jedinečný styl v průběhu času. Kůže vydrží mnohem déle než textilie, tuto investici oceníte i do budoucnosti.

Ciťte se i vy oděni s noblesou do koženého nábytku? Takový nábytek může propůjčit domácnosti styl, krásu a luxus. Proto neopovrhujme kůží. Je to příjemný a kvalitní materiál. Při správné péči vydrží určitě déle než ostatní materiály. Kožené sedací soupravy naleznete i na našem eshopu, takže můžete v klidu vybírat ten svůj styl.

 

Zdroje:

http://birchwoodfurniture.wordpress.com/2013/04/02/the-truths-about-your-leather-know-what-to-buy-for-your-home/

http://www.inter-leather.com/top-5-misconceptions-about-leather.html

http://articles.mcall.com/2011-07-17/business/mc-real7-17-leather-20110717_1_leather-furniture-myths-body-heat

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen