Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Nábytek z masivu

Chystáte se pořídit si nábytek z masivu? Chcete vědět, jaký je nejkvalitnější a co je na něm tolik oblíbeného? Pojďte se na něj podívat z všech stran.

 

Při výběru nábytku se nedívá pouze na jeho estetickou stránku, ale také na kvalitu. Každý uživatel chce, aby nábytek co nejdéle vydržel. Možná právě proto je tolik oblíbený nábytek z masivu

Jaký jiný nábytek je nejčastěji k vidění v domácnostech, než ten ze dřeva? Je to materiál, který se pro zařízení používá od nepaměti a pořád má co svým zákazníkům nabízet.

 

Co však víte o masivním nábytku?

  • Dřevo patří rozhodně k těm nejstarším materiálům pro výrobu nábytku. Nábytek z masivu přišel o něco později, ale získal si oblibu, která přetrvává dodnes. Nabízí jednoduché i složitější řešení zařízení interiéru a radost z dokonalého designu. 
  • Prioritou číslo jeden je fakt, že použité dřevo na masivní nábytek je zcela přírodní. Charakteristická pro něj je typická vůně, která dodává domovu ten správný nádech. 
  • Dalším oblíbeným prvkem je typická pevnost. Již na první pohled působí nábytek mohutně a zcela nesmrtelně.
  • Obvykle je pro něj typické, že nemá ostré hrany. To uvítají hlavně rodiny s dětmi, ale co si budeme povídat - také my dospělí se občas nepěkně uhodíme do rohu, který je nám v cestě. 
  • Jako všechno, tak i nábytek z masivu má svoje nevýhody. Vzhledem k tomu že výroba je složitější, tak i celkový proces dokončení se prodlužuje, a to všechno se odráží na vyšší ceně. Masivní dřevo je měkké a tím mnohem snadněji dochází k poškození povrchu. 

Pokud si myslíte, že co je masivní je automaticky i kvalitní, tak je potřebné vás vyvést z omylu. Často se na trhu setkáte pouze s napodobeninami, které vydrží sotva pár měsíců. Kvalitní masiv je výsledkem kvalitního dřeva a postupu výroby.

Materiál se dělí na měkké a tvrdé dřeviny, které následně ovlivňují celkovou pevnost a kvalitu. K těm měkkým a méně kvalitním materiálům pro nábytek z masivu se řadí smrk a borovice. Naopak tvrdým a kvalitním materiálem je dub. Proto patří dubový nábytek mezi ty nejdražší a přežije několik generací díky pevnosti a odolnosti. 

 

Dá se masivní nábytek kombinovat?

Pokud máte k dispozici starší masivní nábytek po babičce nebo tetičce, ale holdujete spíš modernímu stylu, rozhodně není nutné se tohoto nábytku hned zbavovat. Jednotlivé kusy jako komody, stoly, židle se nechají snadno zkombinovat s těmi moderními. Některé hezky působí v předsíni, jiné doplní jídelní kout a kuchyňskou linku, další se skvěle hodí do ložnice, například masivní komoda a moderní masivní postel. Stačí zvolit stejný odstín, pár dekorací a luxusní ložnice je na světě.

Kombinace vytvoří zajímavý design interiéru, který bude sloužit jako inspirace pro ostatní. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen