Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Návod na to, jak zařídit dětský pokoj

Než začneme s nákupem nábytku a dalšího vybavení, je dobré zvážit, co všechno vlastně ovlivní konečnou podobu pokoje. Určující bude zejména velikost místnosti, počet dětí a jejich věk. Dále bychom také měli uvažovat o aktivitách, kterým se děti budou v pokojíčku věnovat. Plánované uspořádání si vyzkoušejte nejdříve na papíře. Vyhnete se tak namáhavému přesouvání jednotlivých kusů nábytku tam a zpátky po místnosti. Kromě běžných náčrtků si můžete se zařízením místnosti pohrát i v některém ze specializovaných PC programů, které jsou k dispozici na internetu.

Dětskému pokoji se také někdy říká „ložnice“, což je ale velmi nepřesné pojmenování vzhledem k tomu, co všechno se zde může odehrávat. Zkušený rodič nebo návrhář potvrdí, že v případě individuálních dětských pokojů jde o víceúčelové prostory. Kromě postele počítejte s místem na hraní, na umístění počítače, knížek, hraček, hudebního nástroje, malování a zdobení. Každá z uvažovaných aktivit by měla mít svou zónu, kde se také soustředí všechny nutné pomůcky.

Umístění postele a dalšího nábytku

Z praktického hlediska se nejlepší pozice pro dětskou postel nachází naproti dveřím. Můžete tak získat rychlý přehled např. v situaci, kdy dítě v noci pláče apod. K oknu zase směřujte pracovní stůl a v jeho blízkosti by zase měla své místo najít knihovna či skříňka na školní pomůcky a učebnice.

Šetříme místem

V pokojích, které obývá více dětí, půjde o každý centimetr. Mnoho místa ušetří jak klasické palandy, tak nábytek a doplňky víceúčelového charakteru. A proč nezačít hned od podlahy? Mladší děti si zamilují tematické koberce s motivem města, farmy, závodního okruhu nebo zoo. Dalším praktickým spojením dvou funkcí mohou být např. čelo postele, které může obsahovat i praktickou poličku, atd.

Všechno má své místo

Dětský pokoj můžeme využít nejen ryze prakticky, ale může na své obyvatele působit i výchovně. Pokud vhodně zvolíte systém ukládání věcí, zejména hraček, stavebnic a sportovního náčiní, budete mít o starost méně. Určete každé věci pevné stanoviště tak, aby děti vždy věděly, kam je mají po použití vracet. Dodržování systému jim pomůže rozvíjet smysl pro pořádek. Regály a poličky, skříňky, knihovny, truhly, úložné boxy i menší krabičky, to vše a mnoho dalších vytvoří dostatek místa pro ukládání všeho, čím se dětí obklopují. V menších pokojích hledejte další využitelné prostory, např. pod postelí, ve spodní části šatní skříně atd.

Zdroje:

http://homeguides.sfgate.com/arrange-room-kids-50702.html

http://www.overstock.com/guides/how-to-arrange-childrens-room-furniture

http://www.nabytek-aldo.cz/detsky-pokoj-multifunkcni-kurt-2259comb-a2pt/?gclid=CIfn_I7Y3MECFZQZtAod8EQA8g

http://www.nabytek-dnes.cz/jak-vybrat-detsky-nabytek-p30

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen