Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Návod na to, jak zařídit dětský pokoj

Než začneme s nákupem nábytku a dalšího vybavení, je dobré zvážit, co všechno vlastně ovlivní konečnou podobu pokoje. Určující bude zejména velikost místnosti, počet dětí a jejich věk. Dále bychom také měli uvažovat o aktivitách, kterým se děti budou v pokojíčku věnovat. Plánované uspořádání si vyzkoušejte nejdříve na papíře. Vyhnete se tak namáhavému přesouvání jednotlivých kusů nábytku tam a zpátky po místnosti. Kromě běžných náčrtků si můžete se zařízením místnosti pohrát i v některém ze specializovaných PC programů, které jsou k dispozici na internetu.

Dětskému pokoji se také někdy říká „ložnice“, což je ale velmi nepřesné pojmenování vzhledem k tomu, co všechno se zde může odehrávat. Zkušený rodič nebo návrhář potvrdí, že v případě individuálních dětských pokojů jde o víceúčelové prostory. Kromě postele počítejte s místem na hraní, na umístění počítače, knížek, hraček, hudebního nástroje, malování a zdobení. Každá z uvažovaných aktivit by měla mít svou zónu, kde se také soustředí všechny nutné pomůcky.

Umístění postele a dalšího nábytku

Z praktického hlediska se nejlepší pozice pro dětskou postel nachází naproti dveřím. Můžete tak získat rychlý přehled např. v situaci, kdy dítě v noci pláče apod. K oknu zase směřujte pracovní stůl a v jeho blízkosti by zase měla své místo najít knihovna či skříňka na školní pomůcky a učebnice.

Šetříme místem

V pokojích, které obývá více dětí, půjde o každý centimetr. Mnoho místa ušetří jak klasické palandy, tak nábytek a doplňky víceúčelového charakteru. A proč nezačít hned od podlahy? Mladší děti si zamilují tematické koberce s motivem města, farmy, závodního okruhu nebo zoo. Dalším praktickým spojením dvou funkcí mohou být např. čelo postele, které může obsahovat i praktickou poličku, atd.

Všechno má své místo

Dětský pokoj můžeme využít nejen ryze prakticky, ale může na své obyvatele působit i výchovně. Pokud vhodně zvolíte systém ukládání věcí, zejména hraček, stavebnic a sportovního náčiní, budete mít o starost méně. Určete každé věci pevné stanoviště tak, aby děti vždy věděly, kam je mají po použití vracet. Dodržování systému jim pomůže rozvíjet smysl pro pořádek. Regály a poličky, skříňky, knihovny, truhly, úložné boxy i menší krabičky, to vše a mnoho dalších vytvoří dostatek místa pro ukládání všeho, čím se dětí obklopují. V menších pokojích hledejte další využitelné prostory, např. pod postelí, ve spodní části šatní skříně atd.

Zdroje:

http://homeguides.sfgate.com/arrange-room-kids-50702.html

http://www.overstock.com/guides/how-to-arrange-childrens-room-furniture

http://www.nabytek-aldo.cz/detsky-pokoj-multifunkcni-kurt-2259comb-a2pt/?gclid=CIfn_I7Y3MECFZQZtAod8EQA8g

http://www.nabytek-dnes.cz/jak-vybrat-detsky-nabytek-p30

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen