Dny dopravy zdarma DOPRAVA ZDARMA Od 4 000,- Kč a NEVÁHEJTE ANI MINUTU - Akce brzy končí...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Nejčastější chyby při plánování kuchyně

V dnešní době si novou kuchyni může dovolit skoro každý. Nesouhlasíte? Myslíte si, že nová kuchyň je výdaj, který byste nezvládli? Není to pravda. Novou kuchyni můžete mít i poměrně levně. Stačí jen správně plánovat a uvědomit si, že nemusí být vše najednou.

Ano. Je to tak. Velký třesk v podobě zcela nové kuchyně za částku, která se blíží malému autu, nám vštěpují především televizní pořady. Skutečnost bývá ale zcela odlišná a je fakt, že na takovou rekonstrukci má opravdu jen málokdo z nás. 

Plánování je základ

A teď nemyslím vlastní plánování kuchyně, ke kterému se ještě dostaneme. Jde o to, si celou rekonstrukci rozložit do jednotlivých fází, tak aby vás finančně nezničila. Můžete třeba vyměnit korpusy skříněk a prozatím používat staré dvířka – nebo naopak. Stejně tak můžete postupovat u kování, vodovodní baterie, digestoře a dokonce i u některých spotřebičů. Opravdu není nutné mít vše ihned.

 

A jak tedy samotnou kuchyni naplánovat?

Každá kuchyně má, nebo by měla mít, tyto zóny: pracovní, mycí, varnou a zónu pro odkládání. Jejich správnou kombinací si v kuchyni ušetříte nejen prostor, ale hlavně i množství zbytečně naběhaných kilometrů. Co do jednotlivých zón spadá je asi jasné, ale jaká je jejich ideální kombinace a co by měly splňovat?

 

 

Trojúhelník nebo přímka?

Jinou kombinaci asi jen tak neuvidíte. V případě přímky je ideální sestavení následující: odkládání - pracovní zóna - mytí - pracovní zóna - vaření - pracovní zóna - skladování. V případě druhého typu řešení (to platí i pro ostrůvkové řešení) by na špicích pomyslného trojúhelníku měly být zóny pracovní, varné a mycí. Odkládání a skladování se řeší dle potřeby. 

 

A co byste měli dodržovat?

Ergonomických pravidel pro samotné plánování kuchyně je opravdu spousta. Pokud zvažujete, že byste vše zvládli svépomocí, tak bych vám důrazně doporučoval si dát tu práci a pořádně se do nich začíst. Pokud budete vybírat z typizovaných kuchyňských sestav, tak si samozřejmě nebudete moci určovat například výšku varného centra, ale i tak budete moci ovlivnit třeba vzdálenost ostrůvku od sestavy skříněk. A když jsem ji již zmínil, tak tato ulička by měla být široká alespoň 120 cm. Ale to je naprosté minimum. 

 

Zcela základní pravidla

  • Ideální hloubka pracovní plochy je 60 cm,
  • Ideální výška pracovní plochy je 80 – 90 cm,
  • po obou stranách dřezu a varné desky si nechte dostatek místa na odkládání – min 40 cm,
  • pracovní desku volte z odolného materiálu,
  • zadní panel nebo obklad musí odolávat i vysokým teplotám,
  • nezapomínejte na dostatek zásuvek pro elektrospotřebiče,
  • nešetřete na kování (pantech) – je to jedna z nejnamáhavějších částí kuchyně. 

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Od 4 000 Kč
po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen