Doprava zdarma, Víkendové rozvozy SLEVY AŽ 50% Platí pro vybrané produkty. Rozvoz nábytku včetně VÍKENDU - Neváhejte ani minutu...
Ještě pár dní...
Ještě pár dní...

Není zdravotní matrace jako zdravotní matrace

Na co si dát při výběru zdravotní matrace pozor? Pouhý název "zdravotní matrace" nezaručí, že budete zdrávi. Avšak pravděpodobnost v podobě zmírnění bolesti či zlepšení fyzického a psychického stavu je velmi vysoká.

Pojem zdravotní matrace užívá drtivá většina společností vyrábějících a prodávajících matrace, nábytek a potřeby do bytu. Zdravotní matrace musí splňovat nejnáročnější požadavky. Zdravotní matrace tedy musejí vyhovovat ortopedickým a anatomickým zásadám, přičemž jejich antialergenní a hygienické vlastnosti jsou samozřejmostí. Jen za podmínek klinických testů získají certifikát, který je opravňuje k užívání názvu „zdravotní matrace.“ Všechny matrace tyto standardy nesplňují, přesto se v praxi běžně stává, že jsou díky reklamě a marketingu označovány nesprávně jako zdravotní matrace.

U zdravotních matrací je kromě výše uvedených vlastností důležité i tzv. antidekubitní provedení, které zabraňuje proleženinám. Neméně potřebným prvkem se stává i samotná konstrukce matrace, která by měla sloužit i pro polohovatelný rošt. Zdravotní matrace se poté odlišují od běžných matrací i svou výškou a nosností.

Výška zdravotních matrací bývá v rozmezí 15 – 20 cm, přičemž nosnost je udávána do 120 - 130 kilogramů. Příklon k hygienickým a antibakteriálním vlastnostem musí být samozřejmostí.

Takovéto parametry splňuje kupříkladu latexová matrace COMBO, která je vyrobena z latexové pěny, což je speciální směs syntetického latexu a přírodního mléka z kaučukovníku.


Latex se vyznačuje vysokou odolností a bodovou pružností, dokonale se přizpůsobí tvaru těla a je zárukou pohodlného spánku. Díky systému otvorů je vnitřek matrace neustále větrán. Obsah latexu je velmi vysoký a pohybuje se v rozmezí od 50-65%. Vysoký podíl přírodního latexu tudíž zvyšuje potřebnou elasticitu a odolnost matrace.


Materiály použité pro výrobu takového typu matrace mají antialergické a antimykotické vlastnosti. Potah matrace je vybaven zipem a velkou výhodou je fakt, že jej lze prát při teplotě 60 °C, což zaručuje možnost dlouhodobého používání a udržování matrace v perfektním stavu.

Nenechte si ujít žádnou výhodnou akci

Zaregistrujte se k bezplatnému zasílání novinek a akcí z našeho obchodu přímo na váš email.

Dovoz zdarma

Na vybrané produkty
 po celé ČR

Výnos

Nábytek vám vyneseme
až do bytu

Splátkový prodej

Nakupte
na splátky

Nízké ceny

Garance trvale
nízkých cen