Není zdravotní matrace jako zdravotní matrace

  • 2014-08-09
  • 0
  • Nábytek Elegance

Na co si dát při výběru zdravotní matrace pozor? Pouhý název "zdravotní matrace" nezaručí, že budete zdrávi. Avšak pravděpodobnost v podobě zmírnění bolesti či zlepšení fyzického a psychického stavu je velmi vysoká.

Pojem zdravotní matrace užívá drtivá většina společností vyrábějících a prodávajících matrace, nábytek a potřeby do bytu. Zdravotní matrace musí splňovat nejnáročnější požadavky. Zdravotní matrace tedy musejí vyhovovat ortopedickým a anatomickým zásadám, přičemž jejich antialergenní a hygienické vlastnosti jsou samozřejmostí. Jen za podmínek klinických testů získají certifikát, který je opravňuje k užívání názvu „zdravotní matrace.“ Všechny matrace tyto standardy nesplňují, přesto se v praxi běžně stává, že jsou díky reklamě a marketingu označovány nesprávně jako zdravotní matrace.

U zdravotních matrací je kromě výše uvedených vlastností důležité i tzv. antidekubitní provedení, které zabraňuje proleženinám. Neméně potřebným prvkem se stává i samotná konstrukce matrace, která by měla sloužit i pro polohovatelný rošt. Zdravotní matrace se poté odlišují od běžných matrací i svou výškou a nosností.

Výška zdravotních matrací bývá v rozmezí 15 – 20 cm, přičemž nosnost je udávána do 120 - 130 kilogramů. Příklon k hygienickým a antibakteriálním vlastnostem musí být samozřejmostí.

Takovéto parametry splňuje kupříkladu latexová matrace COMBO, která je vyrobena z latexové pěny, což je speciální směs syntetického latexu a přírodního mléka z kaučukovníku.


Latex se vyznačuje vysokou odolností a bodovou pružností, dokonale se přizpůsobí tvaru těla a je zárukou pohodlného spánku. Díky systému otvorů je vnitřek matrace neustále větrán. Obsah latexu je velmi vysoký a pohybuje se v rozmezí od 50-65%. Vysoký podíl přírodního latexu tudíž zvyšuje potřebnou elasticitu a odolnost matrace.


Materiály použité pro výrobu takového typu matrace mají antialergické a antimykotické vlastnosti. Potah matrace je vybaven zipem a velkou výhodou je fakt, že jej lze prát při teplotě 60 °C, což zaručuje možnost dlouhodobého používání a udržování matrace v perfektním stavu.

*Předmět
Jméno Příjmení
E-mail Telefon
*Komentář
Antispamová ochrana
*Údaje označené hvězdičkou jsou povinné
Kategorie nábytku
12 300
produktů
Celkový počet produktů v nabídce.
140
novinek
Počet nově přidaných produktů do naší nabídky.
395
zákazníků
Počet nyní nakupujících zákazníků.
Zasílání novinek

Přihlaste se k odběru novinek a my Vás budeme pravidelně informovat o zajímavých akcích, slevách a novinkách.

Poslední newsletter